Žiacke družstvá v rámci 15. kola II. ligy cestovali ešte pred Veľkonočnými sviatkami k súperovi do Novej Bane, kde sa darilo našim družstvám striedavo. Starší žiaci nedokázali v zápase skórovať a prehrali jednoznačne 4:0 a naopak sa darilo mladším žiakom, ktorý sa opäť vrátili na víťaznú vlnu po triumfe 1:3.

Starší žiaci U-15 po domácej vysokej prehre nastúpili s odhodlaním bodovať, čo bolo na ihrisku cítiť. Bohužiaľ herná prevaha nepriniesla vytúžený gól a naopak ľahké chyby pri rozohrávke dostali súpera do dvojgólového vedenia. Ochota pobiť sa o lepší výsledok sprevádzala hráčov z Brezna aj v druhom polčase, ale domácim sa podarilo ešte dvakrát prekonať brankára Kováčika a z Novej Bane odchádzali starší žiaci s prehrou 4:0. Aj napriek tomu bol po zápase tréner Matej Švantner pozitívny: “Zápas v Novej Bani sa mi hodnotí ťažko, keďže sme boli futbalovejší ako hráči domácich, ale výsledok ukazuje opak. Prvopolčasové vedenie sme súperovi darovali, keďže sme im doslova na oba góly prihrali. Druhý polčas sme si vypracovali niekoľko gólových príležitosti, žial sme ich nevyužili, súper tie svoje využil a uzavrel skóre. Aj napriek prehre vyzdvihnem výkony hráčov – Kršiak, Koštial, Mora a Kováčik J.”

MFK Nová Baňa – FK Brezno U-15   4 : 0   (2 : 0)

Zostava U-15: Kováčik O. – Kováčik J., Mora, Kováčik A. (40´ Štimac) – Zemko, Koštial, Kršiak, Kvapil – Puška L., Seifert (36´ Pindiak), Puška E.

Mladší žiaci U-13 odčinili domácu prehru dokonale a po zlepšenom výkone prišla aj zaslúžená odmena v podobe víťazstva. Hneď v úvode sa podarilo presadiť Štulrajterovi, čo dodalo ešte väčší pokoj na kopačky našich chlapcov, ktorí kontrolovali priebeh hry. V závere potvrdili výhru gólmi Šucha a Cernat. Zápas zhodnotil aj tréner Miroslav Medveď: “Zápas dvoch odlišných polčasov. V prvom sme jednoznačne dominovali na ihrisku. Súpera sme nepustili k ničomu. Doslova. Držali sme loptu, vyhrávali sme osobné súboje, diktovali sme hru. Žiaľ nedokázali sme sa gólovo presadiť. Po prestávke nastúpilo iné družstvo. Nedokázali sme získať loptu, nezmyselne sme ju po získaní odovzdávali a triasli sme sa o víťazstvo. Paradoxne sme v tomto polčase strelili viac gólov ako v prvom, herne oveľa lepšom. Ukázali sme dve tváre nášho družstva. Dve úplne odlišné tváre.” Dobrý výkon a aj víťazstvo budú mať možnosť chlapci potvrdiť už v ďalšom domácom zápase, keď v nedeľu 16.4. privítame na umelej tráve Brezno – Banisko súpera z Dudiniec!

MFK Nová Baňa – FK Brezno U-13   1 : 3   (0 : 1)

Góly za Brezno : Štulrajter, Šucha, Cernat

Zostava U-13 : Smékal – Giertl Juraj, Jozefík, Kvietok, Cernat, Fusek, Šucha, Adamčák, Horský
(striedali: Buša, Štulrajter, Červenák A., Červenák T., Jendrašík A., Jendrašík S.)