V stredu 6.10.2021 nastúpili mladší dorastenci U-17 v dohrávanom stretnutí 8. kola, ktoré sa neodohralo kvôli pozitívnemu prípadu na COVID-19 v tíme hostí. Zápas sa od prvej minúty odohrával za stáleho dažďa, čo ovplyvnilo aj kvalitu trávnika i hry oboch družstiev. Lepšie sa s podmienkami vyrovnali hostia, ktorí svojou kvalitou v práci s loptou dominovali v poli. Na našej strane prevládala bojovnosť a nasadenie, ktoré ale na dobre hrajúcich chlapcov z Pohronia nestačili. V 5. minúte sa prvýkrát v zápase presadil náš súper, keď skóre otvoril Bartošík. Hostia chytili vietok do plachiet, ale do výraznejších šancí sa nedostávali. Zlomovým momentom z našej strany bol samostatný nájazd Nosáľa, ktorý svoju šancu nepremenil a naopačnej strane v poslednej minúte prvého dejstva zvýšil na 0:2 Solga. V druhom polčase sa hráči Brezna presadzovali čoraz ťažšie a umne hrajúci hostia dokázali duel kontrolovať. V rozmedzí 56. až 62. minúty hráči Pohronia pridali ešte tri góly a zavŕšili stav stretnutia na 0:5. Hodnotenie dohrávky prináša tréner Peter Medveď: “Zápas na ťažkom teréne sme nezačali dobre, dostali sme rýchly gól a to ovplyvnilo ďalší priebeh. Škoda, že Nosáľ po nájazde na brankára neskóroval. Aj napriek tomu hráči ďalej bojovali, ale náš súper bol lepší a zaslúžene zvíťazil. Pre nás je 0:5 trocha krutých, lebo hráči bojovali až do konca, aj keď niektorí už nemali viac síl na zvrátenie výsledku.”

FK Brezno U-17  –  FK Pohronie     0 : 5   (0 : 2)

Zostava U-17 : Seifert – Nagy, Švantner, Varga, Bobok, Kvietok, Schmiedl (41´ Gajdoš), Ondruš (50´ Koštial), Nepšinský (60´ Šico), Nosáľ, Kordík