Žiacke družstvá zahájili už druhú polovicu svojej sezóny, čo znamená, že v 10. kole sme cestovali na “odvetu” k TJ Družstevník Senohrad. Tak ako na domácom ihrisku bola úspešnejšia kategória U-15, ktorá svoj zápas jednoznačne zvládla. Naopak vysokú prehru zaknihovali mladší žiaci, ale po zlepšenom výkone.

Starší žiaci U-15 pokračujú v zlepšených výkonoch a to potvrdili aj v Senohrade. Od prvých minút mali domáci problém s kombinačným futbalom hráčov trénera Gajdošíka a do polčasu mohli viackrát inkasovať. Chlapcom z Brezna sa to podarilo “len” dvakrát, najskor v 17. minúte hrajúci brankár Herko a v 25. minúte útočník Mondl. Aj druhé dejstvo sa darilo našim chlapcom, po prestriedaní prišli ďalšie tri góly, o ktoré sa postarali dobre naskočení striedajúci hráči. Gólovo sa presadil Murad v 55. minúte a svoje druhé góly pridali po pekných akciách Herko i Mondl. Spokojný s výkonom i výsledkom bol aj tréner Ján Gajdošík: V Senohrade sa nám začala odvetná časť zápasov, a preto sme si svoj výkon mohli porovnať so zápasom z pred niekoľkých týždňov v Brezne. Napriek náročnému a nekvalitnému terénu nás okrem vysokého víťazstva potešila aj herná stránka. Od prvej do poslednej minúty sme dominovali, na ťažkom teréne sme veľmi dobre kombinovali a naši hráči si zápas užili. Všetci hráči podali výborné výkony, veľmi dobre naskočili aj striedajúci hráči, ktorí pokračovali v nastolenom tempe hry. Domácich od vyššej prehry zachránil dobre chytajúci brankár, ktorý zabránil ďalším našim gólom v domácej bráne.”

TJ Družstevník Senohrad – FK Brezno U-15   0 : 5   (0 : 2)

Góly za Brezno : 17´ a 63´ Herko, 25´ a 67´ Mondl, 55´ Murad

Zostava U-15 : Ďuriš – Schön M., Bartoš, Paľus, Belko, Giertl S. (45´ Murad), Golian, Pančík M. (53´ Kovalčík), Mondl, Multán (57´ Kováčik A.), Herko

Mladší žiaci U-13 nastúpili proti suverénemu lídrovi svojej súťaže a ani naši hráči nedokázali Senohradu zobrať čo i len bod a z ihriska súpera odchádzajú s vysokou prehrou 9:0. Od úvodu dominoval na ihrisku domáci tím, ktorý vynikal futbalovosťou i fyzickým fondom, s čím sme sa nedokázali celý zápas vyrovnať. Napriek tomu sa hráči pod vedením trénera Mateja Švantnera statočne pasovali so svojim súperom, čo potvrdzuje aj samotný tréner v hodnotení duelu: Zápas proti lídrovi tabuľky sme výsledkovo nezvládli, ale herne to bolo na dobrej úrovni. Prvý polčas sme sa úplne vyhýbali súbojom, súpera sa zľakli a tak sme im darovali až päť gólov. Druhý polčas to už bolo súbojovo aj herne na lepšej úrovni. Dostali sme sa do 4-5 šancí, ktoré sme žiaľ nedokázali premeniť narozdiel od súpera, ktorý využil 9 z 9 šancí. Chlapcov chválim za nebojácnosť a subojovosť v druhom polčase a verím, že v tom budeme pokračovať v každom zápase, aj proti vyššie postavenému mužstvu.”

TJ Družstevník Senohrad – FK Brezno U-13   9 : 0   (5 : 0)

Zostava U-13 : Jendrašík S. – Grendel, Mora, Kováčik, Kobela, Štulrajter, Koštial, Kvietok, Šucha
(Striedal : Jendrašík A.)