V poslednom jesennom kole zverenci trénera Martina Auxta cestovali do Hontianskych Nemiec v oklieštenej zostave a bez jediného striedania duel zvládli, keď z ihriska súpera viezli výhru 2:3 a po jesennej časti patrí hráčom Brezna tretia priečka s osem bodovou stratou na vedúcu Slovenskú Ľupču.

Zápas v Hontianskych Nemciach ani poriadne nezačal a Brezňania viedli. Rozhodca v druhej minúte nariadil pokutový kop pre hostí, ktorý Baník nepremenil, ale z dorážky sa nemýlil Pribula 0:1. Gól dal vietor do plachiet pre našich hráčov, zatlačili sme súpera na jeho polovicu, avšak gólové šance ostali nevyužité. Domáci preverili v tejto fáze hry našu obranu len sporadicky. Na zaslúžených 0:2 zvýšil v 26. minúte Baník, ktorý prekvapil domáceho brankára a skóroval priamo z rohového kopu. Bohužiaľ dvojgólové vedenie trvalo len dve minúty, keď sa po nedôraze v obrane a strele spoza šestnástky presadil domáci Babiak. Priebeh zápasu sa otočil v prospech domácich, viac zatlačili obranu Brezna, ale bez gólového efektu. Druhý polčas začal tlakom domáceho tímu a aj vyrovnávajúcim gólom na 2:2 sa presadil Fabryka. Zlomový moment nastal v 57. minúte, tvrdý faul na Moronga ocenil rozhodca červenou kartou pre domáceho hráča a výhodu o jedného muža sa nám podarilo využiť. V 69. minúte sa po krásnej individuálnej akcii presadil dorastenec Skaloš a rozhodol o našom víťazstve 2:3. Víťazstvo v poslednom kole pred dlhou zimnou prestávkou poteší a spokojný po zápase bol aj tréner Martin Auxt: V poslednom zápase jesennej časti sme podali kolektívny výkon, ktorý nám zabezpečil výhru na súperovom ihrisku. Zápas sme mali dobre rozohratý, keď sme vyhrávali po góloch Pribulu a Baníka 0:2. Domácim sa podarilo zápas zdramatizovať, do polčasu nám strelili gól a v úvode druhého polčasu vyrovnali. O náš tretí gól sa postaral po peknej individuálnej akcii Skaloš. Zápas zvládla aj rozhodcovská trojica, ktorá rozhodovala objektívne, nepodľahla tlaku a pokrikom domácich hráčov aj divákov.”

OTJ Hontianske Nemce – FK Brezno   2 : 3   (1 : 2)

Góly za Brezno : 3´ Pribula, 26´ Baník, 69´ Skaloš

Zostava : Giertl – Morong, Trnka, Liskay, Kováčik J., Kupec, Trajteľ, Skaloš, Kováčik O., Baník, Pribula