A-tím v poslednom prípravnom zápase pred štartom jarnej časti nastúpil v stredu 16.3. proti účastníkovi I. triedy TJ Tatran Čierny Balog a po náročnom zápase sme dokázali zvíťaziť najtesnejším rozdielom 2:1. Aj táto tesná výhra podčiarkuje dobrú formu v príprave, ktorú budú chcieť zverenci trénera Dubínyho zúročiť v prvom jarnom zápase, ktorý odohráme v nedeľu 27.3.2022 na ihrisku MFK Strojár Krupina.

Úvod zápasu proti nášmu súperovi z prvej triedy nás opäť nezachytil v najlepšom rozpoložení a do výrazných gólových šancí sme sa dostávali len sporadicky. Hostia pôsobili na ihrisku dobrým dojmom a boli v prvom polčase veľmi nepríjemným súperom. Odmenou im bol aj prvý strelený gól, keď sa presadili po odrazenej lopte z rohového kopu. Aj napriek snahe sa našim hráčom nepodarilo v prvom dejstve vyrovnať a tak opäť muselo prísť na zvýšenie hlasu a nabudenie pred druhým polčasom. Hneď v jeho úvode zneškodnil hlavičku hosťujúceho hráča nahradný brankár Martinec a to nakoplo hráčov trénera Dubínyho k obratu. Najskôr sa presadil Molčan a vyrovnal na 1:1 a v záverečnej desaťminútovke rozhodla o našej výhre nová posila Peter Bodnárik. Nie veľmi spokojný s najtesnejšou výhrou bol po zápase tréner Dubíny : “V poslednom prípravnom zápase sme nenastúpili kompletní a na našej hre to bolo hlavne v prvom polčase vidieť. Viazla nám hlavne hra v krídelných priestoroch a absentovala aj finálna prihrávka do gólových šancí. Súper išiel do vedenia po strele spoza šestnástky po rohovom kope. Druhý polčas bol z našej strany lepší a gólmi Molčana a Bodnárika sme výsledok otočili v náš prospech. Celkovo vyznel náš výkon len ako priemerný a do majstrovských zápasov sa v mnohých parametroch musí zlepšiť. Pochváliť musím aj mužstvo hostí, ktoré sa hlavne v prvom polčase ukázalo ako veľmi zdatný súper.”

FK Brezno – TJ Tatran Čierny Balog   2 : 1   (0 : 1)

Góly za Brezno : Molčan, Bodnárik

Zostava : Kučera – Kováčik O., Gajdošík, Morong, Baník – Kobzoš, Brndiar, Trajteľ, Molčan, Bodnárik – Pribula
Striedali : Martinec, Demeter, Kochan, Pindeš