Posledné hodnotenie jesennej časti sa týka tých najdôležitejších v klube – hráčov a výsledkov A- tímu pôsobiaceho v V. ligy skupiny C. Po 13 odohraných dueloch sa nachádzajú zverenci trénera Martina Auxta na treťom mieste so ziskom 25 bodov za sedem výhier a štyri nerozhodné výsledky. Výsledkom útočného spôsobu hry je aktívne skóre 31:15 a možnosť počas jarnej časti zaútočiť na prvé miesto v tabuľke. Sumár výsledkov, hráčsky káder a individuálne štatistiky hráčov nájdete na priloženom linku FK Brezno – muži. Hodnotenie jesennej časti pre náš web prináša hlavný tréner A- tímu Mgr. Martin Auxt PhD.

Peter Medveď

Po neúplnej vlaňajšej sezóne prišla na rad krátka letná príprava. Aká bola a s akými cieľmi ste vstupovali do novej sezóny?

Letnú prípravu sme absolvovali na starom a hlavnom ihrisku v rámci opatrení. Do prípravy sa zapojili končiaci hráči z dorastu a traja noví hráči. Do sezóny sme vstupovali s rešpektom a žiaľ úzkym kádrom. Časť hráčov nám odišla na hosťovanie, za prácou, štúdiom alebo si doliečovali dlhodobejšie zranenia. Cieľom bolo samozrejme čo najlepšie umiestnenie v tabuľke.

Aká bola jeseň? Ako by si zhodnotil jej priebeh a výsledky v nej?

Úvodné  kolá  jesennej časti sme zvládli dobre. Od  polovice jesennej časti sa na našej hre negatívne podpísalo niekoľko faktorov, hlavne zranenia hráčov a pracovné povinnosti niektorých z nich. Mrzieť nás môžu zápasy, ktoré sa nám nepodarilo vyhrať, nakoľko sme v každom z nich mali dosť gólových príležitostí, aby sme zápas úspešne zvládli. Naopak, súper využil naše zaváhania a trestal nás. Zostrih našich gólov si môžete pozrieť na nasledujúcom odkaze: https://www.youtube.com/watch?v=Yv6C2PAFj9s

Čo boli najväčšie pozitíva počas jesennej časti súťaži?

Napriek všetkým okolnostiam, ktoré sme počas sezóny mali, tí hráči, ktorí boli na majstrovských zápasoch, sa snažili o čo najlepší herný a výsledkový prejav, za čo im touto cestou ďakujem. Počas zápasov sa ukázali v dobrom svetle mladí hráči, ktorí ešte len naberajú skúsenosti s mužským futbalom.

Aká bude príprava na jarnú časť a s čím by ste chceli, s akými cieľmi vstupovať do odvetnej časti?

Príprava bude prebiehať podľa aktuálnych epidemiologických opatrení, takže sa budeme musieť prispôsobiť danej situácii. Do odvetnej časti sa budeme snažiť vstúpiť s pokorou a rešpektom voči súperovi, rozhodcom a navzájom medzi sebou. Našou snahou bude zlepšiť umiestnenie v tabuľke o dve miesta.

V mojom mene by som sa chcel poďakovať všetkým hráčom, ktorí hrdo reprezentovali náš klub, Paľovi Kajabovi, ktorý sa venoval individuálnej príprave brankárov. V neposlednom rade treba poďakovať aj rodinám hráčov za ich podporu a trpezlivosť. Diváci a priaznivci futbalu, ktorí prídu povzbudiť naše mužstvo by nemali zabúdať, že hráči sa venujú futbalu na amatérskej úrovni na úkor rodiny a svojho voľného času.

Želám veľa zdravia a pohody všetkým hráčom, ich rodinám, všetkým fanúšikom a ľuďom podieľajúcim sa na fungovaní FK Brezno.