Už túto nedeľu 20.3. odštartujú jarnú časť predohrávkou 18. kola naše žiacke družstvá. Obe kategórie si zmerajú na umelom trávniku v Podbrezovej – Skalici sily s OŠK Radzovce, a tak obaja tréneri využili prázdninový týždeň na posledné prípravné zápasy pred súťažou. O ich priebehu informujeme v nasledujúcom texte.

Starší žiaci U-15 si v utorok 8.3.2022 zmerali v Podbrezovej svoje sily s ligovým výberom U-14 a po taktickom výkone zvíťazili najtesnejším výsledkom 1:0. Herne lepší a dominantnejší boli domáci chlapci, ale po skúsenostiach zo zápasov s ligovými výbermi žiakov bolo zámerom znepríjemniť túto hru bojovným a taktickým výkonom, čo sa hráčom trénera Švantnera podarilo. Odmenou im okrem nuly inkasovaných gólov bol aj víťazný gól v podaní Cencera, ktorý sa presadil strelou z diaľky. Hodnotenie zápasu aj s krátkym popisom priebehu nám poskytol tréner Matej Švantner : Zápas proti ligovej U-14 FK Železiarne Podbrezová sme zvládli a pripísali si ďalšie víťazstvo v príprave. Hráči súpera od prvých minút dominovali na lopte, opticky mali viac z hry, ale naši hráči veľmi dobre zvládali obrannú fázu a do výraznejších príležitosti sme súpera nepúštali. V útočnej fáze sme prevažne hrozili z protiútokov a čakali sme na našu príležitosť, ktorá prišla a to strela Cencera, ktorou prekvapil brankára domácich. Do druhého polčasu sme šli s cieľom pokračovať v dobrej obrannej fáze a pridať další gól. Hráči domácich pokračovali v dominacii na lopte, ale do výraznejšej príležitosti sme súpera opäť nepúšťali, naopak my sme nevyužili gólovú príležitosť, keď šiel Herko sám na brankára domácich. Chlapcov za dnešný bojovný výkon a veľmi dobre takticky zvládnutý zápas chválim.”

FK Železiarne Podbrezová U-14  –  FK Brezno U-15   0 : 1   (0 : 1)

Gól za Brezno : Cencer

Zostava U-15 : Ďuriš – Pančík J., Paľus, Cencer, Bartoš – Pančík M., Kovalčík, Vraždiak – Murad, Herko, Multán
(striedal : Giertl A.)

Generálkou pre starších žiakov U-15 bol včerajší zápas proti rovesníkom z FK Iskra Hnúšťa, ktorý opäť rozhodol len jeden gól, bohužiaľ však v našej sieti. Medzišestnástkový futbal rozhodli tesne pred polčasom hráči Hnúšte a naši chlapci v zápase nenadviazali na dobrý výkon proti Podbrezovej. Pre chorobu absentoval na zápase aj tréner Matej Švantner, ktorého zastúpil Jakub Vozár a ten hodnotí duel takto: “Od úvodu zápasu sme sa prispôsobili nevýrazne hre domácich. Dobre fungujúca defenzíva nám dávala celý prvý polčas nádej, že to budeme práve my, kto vsieti prvý gól. Žiaľ sme si nato nedokázali vytvoriť výraznejšie príležitosti. Medzišestnástkový zápas sa zlomil gólom domácich z poslednej minúty prvého polčasu po prehratom osobnom súboji jedného z našich stredných obrancov a Hnúšťa sa svojej príležitosti chytila. Do druhého polčasu sme nastúpili ešte viac rozháran, nekoncentrovane a neukázali sme už v zápase nič futbalové.”

FK Iskra Hnúšťa – FK Brezno U-15   1 : 0   (1 : 0)

Zostava U-15 : Ďuriš – Bartoš, Paľus, Cencer, Mondl – Giertl S., Vraždiak, Kovalčík – Murad, Giertl A., Herko

Mladší žiaci U-13 si na generálku vybrali súpera z Jupie FŠMH a po veľmi dobrom výkone namkoniec z toho bola prehra 2:6. Pri pohľade na výsledkom možno hovoriť o rozdieloch medzi tímami, no na našich chlapcoch bolo po prehrách s Detvou či Revúcou vidieť extrémne zlepšenie a do zápasu sa vložili celým srdcom. Odmenou im bola tesná polčasová prehra 1:2 a viacero dobrých a zaujímavých riešení herných situácií na ihrisku, na ktorých treba stavať. Druhý polčas hostia strelili ďalšie góly, ale výsledok až tak neodpovedá priebehu hry.

Zostava U-13 : Štimac – Mora, Grendel, Kvietok, Kováčik, Jendrašík A., Koštial, Štulrajter, Adamčák

Striedali : Šucha, Jendrašík S., Srnka, Michalko, Červeňák A., Lukáč