V dňoch 18.7. až 22.7.2022 sa v našom klube uskutočnil II. ročník denného futbalového kempu pre hráčov FK Brezno, ktorý v tomto roku podporil aj Banskobystrický samosprávny kraj. Počas celého týždňa čakalo na 40 mladých futbalistov a futbalistiek bohatý športový aj kultúrny program, ktorý zabezpečovali tréneri FK Brezno. Deti boli rozdelené do dvoch tréningových skupín – mladší žiaci a prípravka a počas týždňa absolvovali až šesť tréningových jednotiek doplnených o stredajší zápas proti FK Železiarne Podbrezová a TJ Slovan Beňuš v rámci otvorenia nového ihriska s umelým povrchom v Brezne. Okrem futbalu zažili naši hráči aj utorkový výlet na Čiernohronskú železnicu a piatkový na výhliadkovú vežu Horné Lazy. Samozrejmnosťou bola aj regenerácia vo forme návštevy krytej plavárni v Brezne – Mazorníkove a odpočinok v priebehu dňa na mestskom štadióne v Brezne.

Počas celého vydareného a slnečného týždňa sa starali o bezproblémový priebeh tréneri FK Brezno – menovite Miroslav Medveď, Matej Švantner, Jakub Vozár, Tomáš Lysina, Samuel Belko, Dominik Molčan a Martin Motyka, ktorých dopĺňala a bola nenahraditeľnou súčasťou aj pani vedúca Valéria Lukáčová. Nutné je poďakovať hlavne klubu FK Brezno za zabezpečenie kempu, Banskobystrickému samosprávnemu kraju za finančnú podporu pri organizácii kempu, Pavlovi Vargovi za videá a fotky počas celého kempu, spoločnosti ZIMÁK bar & restaurant za celodennú chutnú stravu a v neposlednom rade našim hráčom a ich rodičom za dôveru, ktorú nám počas tohto týždňa prejavili. Pevne veríme, že tento spoločný futbalový týždeň splní náš cieľ vytvoriť súdržný kolektív v oboch kategóriách a zlepšiť našich hráčov na maximálnu možnú mieru po futbalovej, ale aj ľudskej stránke.