Na hráčov dorastu čakalo v nedeľu 13.3.2022 v poradi už 20. kolo II. ligy dorastu, kedy sme si na domácom umelom trávniku v Podbrezovej – Skalici zmerali sily s FK Spišská Nová Ves. Oba zápasy priniesli opäť vyrovnané priebehy hry, starší dorast po rýchlom góle viedol dlho 1:0 a až gól v posledných minútach remizoval a mladší opäť prehrali len o gól, keď nedokázali streliť vyrovnávajúci gól.

Starší dorast U-19 vstúpil do zápasu výborne, keď už v siedmej minúte po zisku lopty v strede ihriska a krásnej prihrávke kapitána Skaloša nezaváhal proti brankárovi hostí Samuel Demeter 1:0. Gól pomohol našim chlapcom a proti favorizovaným hosťom bojovali o dobrý výsledok. Prvý polčas hráči trénera Medveďa kontrolovali hru, hostí nepúšťali do šancí a naopak sa snažili zvýšiť vedenie, no na druhej strane dobre pracovala aj obrana hostí. Najvýraznejšie šance prvého polčasu mali tesne pred polčasom hostia, keď sa dvakrát v posledných minútach individuálne presadil Trojan, naskôr si s jeho strelou spoza šestnástky vynikajúce poradil Martinec a v druhej situácii zoči-voči nášmu brankárovi prekopol bránu. Druhý polčas začal ako skončil prvý, tlakom hostí a veľkou šancou, s ktorou si dobre chytajúci Martinec opäť poradil. Možno zlomový moment z nášho pohľadu prišiel v 52. minúte, kapitán Skaloš vysunul do samostného nájazdu Kováčika, ktorý však si obhodil brankára no vytlačil sa z uhla a už nedokázal zakončiť. Hosťujúci tím zvyšol obrátky a snažil sa o vyrovnanie, ale bojovný výkon na našej strane dlho držal pre náš priaznivý stav. Bohužiaľ v 82. minúte sa k odrazenej lopte v našej šestnástke dostal hosťujúci Petrík a strelou k žrdi vyrovnal na 1:1. Do konca zápasu už ani jeden z tímov nedokázal streliť gól a tak si obe družstvá body podelili. Po zápase zhodnotil náš výkon tréner Peter Medveď: “Mužstvo v ďalšom domácom zápase narazilo na dobrého súpera. Hostia mali viac z hry, ale my sme nastúpili koncentrovane a v 7. minúte sa ujali Demeterom vedenia. Tento moment nám výrazne pomohol a hra sa vyrovnala. Škoda nepremeneného nájazdu Kováčika, začo nás súper potrestal v 82. minúte vyrovnávajúcim gólom. V zápase sme sa presvedčili o tom, že aj s dobrým súperom sa vieme pobiť o dobrý výsledok.”

FK Brezno U-19  –  FK Spišská Nová Ves   1 : 1   (1 : 0)

Gól za Brezno : 7´ Demeter

Zostava U-19 : Martinec – Sitarčík, Liskay, Fáber, Turňa – Kobzoš (85´ Švantner), Kochan, Ambros, Demeter (46´ Pindeš), Kováčik M. (88´ Krnáč) – Skaloš

Mladší dorast U-17 rovnako proti kvalitnému súperovi dlho bojoval o zisk ďalších bodov do tabuľky. V poli mali optickú prevahu hostia, ale bojovný výkon našich chlapcov podporený dobrými akciami vzbudzoval rešpekt súpera. Prvý polčas skončil nerozhodným výsledkom a o osude stretnutia rozhodol opäť slabší vstup do druhého polčasu v podaní našich chlapcov. V 45. minúte hosťujúci Smorada dokázal prekonať dobre chytajúceho Kvietka a jediným gólom rozhodol o víťazstve hostí. Na záverečný tlak už neostali našim chlapcom sily a tak z domáceho zápasu odchádzame bez bodu. V rovnakom duchu hodnotí zápas aj tréner Dominik Molčan“Prvý polčas nevideli diváci veľa futbalovej parády. Hralo sa prevažne medzi šestnástkami a ani jeden tím sa nedostal do vážnejšej šance až na Nagyho, ktorý v 10. minúte nastrelil žrď hosťujúcej brány. Súper skóroval po zbytočnej chybe našich obranných radov. Ani to nás nedokázalo nakopnúť a zápas sa už len dohrával v kľudnom tempe. Hostia hrali to čo im stačilo a tak zápas skončil žiaľ 0:1.”

FK Brezno U-17  –  FK Spišská Nová Ves   0 : 1   (0 : 0)

Zostava U-17 : Kvietok – Štugner (58´ Koštial), Kán, Varga, Kordík (58´ Šico), Nagy (63´ Ujčík), Patúš, Bobok, Švantner, Ľupták (46´ Gajdoš), Schmiedl (46´ Ondruš)