Dorastenci vycestovali v sobotu 20.4. na ihrisko Krásna nad Kysucou a naši žiaci si o deň neskôr 21.4. zmerali sily taktiež na ihrisku súpera MFK Dukly BB, kde odohrali zápas proti prvoligovému “Béčku”.

U-19

18. kolo, 20.4. o 10:00
TJ Krasno nad Kysucou 2:0 FK Brezno
Góly:

Zostava FK Brezno:
Kňazík – Barabas, Švantner, Kán, Štugner (75’ Šico) – Friš (60’ Bartoš), Riapoš, Kaliský, Gajdoš – Patúš, Seifert

Hodnotenie trénera Samuela Belka: “V ďalšom majstrovskom futbalovom zápase sme tentokrát cestovali na Kysuce, kde nás čakalo stretnutie s rovesníkmi z Krásna nad Kysucou. Už v úvodných minútach sme sa snažili o kombinačnú hru, ktorou by sme obohrali lepší fyzický fond domácich. Z kombinácií však pramenili viaceré chyby, ktoré sa domácim podarilo v prvom polčase potrestať a ujali sa vedenia po prekvapivej strele z väčšej diaľky. Naši chlapci svoje nastavenie nemenili ani v ďalšom pokračovaní, pričom si vytvorili zaujímavé pozície, z ktorých, žiaľ, gól nepadol. Do druhého polčasu sa zlepšila kvalita prihrávky a kombinácie sa spresnili, čím sme sa opakovane dostali do dobrých príležitostí. Po jednom z brejkov domácich však uvidel červenú kartu kapitán Švantner, čo posadilo domácich na koňa. Oslabenie domáci využili, keď po rýchlej kolmej akcii z brejku udreli a zvýšili na 2:0. Naši chlapci zápas dohrali bez strelenia gólu, pričom sa im podarilo vytvoriť si ďalšie zaujímavé šance. Futbalovosťou určite zaujali a potrápili aj fyzicky zdatného súpera.”

U-17

18. kolo, 20.4. o 12:15
TJ Krasno nad Kysucou 1:2 FK Brezno
Góly: Vraždiak, Strelec

Maslák – Pavko, Bubelíny, Zelenčík, Matula – Soliar, Strelec (70’ Smital) – Baran, Faško, Vraždiak – Puška (80’ Giertl)

Hodnotenie trénera Mateja Švantnera: “Zápas hodnotím pozitívne. Prvý polčas bol z našej strany na vysokej úrovni, takto si predstavujem, že bude mužstvo hrať v každom zápase. Druhý polčas bol už z našej strany horší, súper nás pritlačil, ale v defenzíve celé mužstvo pracovalo dobre. Mrzí len počet nepremenených šancí, kedy sme mohli zápas uzavrieť. Chlapcov chválim a verím, že výkon z prvého polčasu bude pravidelný štandard mužstva.”

U-15

18. kolo, 21.4. o 10:00
MFK Dukla BB “B” 4:1 FK BREZNO
Gól: Bartoš

Giertl (58’ Ťažký) – Červeňák (58’ Lacko), Pastorek, Kováčik, Zemko – Fusek, Cernát, Bartoš – Puška, Pindiak, Buša (36’ Caban)

Hodnotenie trénera Miroslava Medveďa: “Do 60 minúty to bol futbal, ktorý sa musel páčiť všetkým. S troškou nadsázky by sa dalo povedať “Festival nepremenených šancí”. Tak ako sme mohli vysoko prehrávať, tak sme mohli aj vysoko vyhrávať. V 60. minúte však nastalo zatmenie a zrazu sme chceli všetci vytvoriť geniálnu útočnú akciu, ktorá nám zabezpečí body z Banskej Bystrice. Stredoví hráči ušli do útoku a súperovi sme ponúkli celý stred ihriska. Za to, že sme neinkasovali ďalšie góly v závere, musíme poďakovať brankárovi, ktorý stál prvýkrát v živote v bráne v majstrovskom zápase a hneď zažil krst ohňom. Takéto netaktické zlyhania si musíme odpustiť ak nechceme hrať “Hurá” futbal.”

U-13

18. kolo, 21.4. o 11:45
MFK Dukla BB “B” 1:1 FK BREZNO
Gól: Úradník

Kováčik – Giertl, Rusnák, Puška, Turňa, Houška, Smékal, Jozefík, Štulrajter, Úradník, Ferko

Hodnotenie trénera Dávida Giertliho: “Odohrali sme výborný prvý polčas, súpera sme pustili len do jednej šance, ktorá vznikla z našej zlej rozohrávky. Držali sme loptu, vytvorili sme si pár šancí a vďaka krásnemu gólu sme viedli 0:1. Začiatok druhého polčasu pokračoval v rovnakom tempe. Vytvorili sme si šance, po ktorých sme mohli zápas rozhodnúť, ale nevyužili sme ani jednu. Posledných 10-15 minút sme sa z nepochopiteľných dôvodov stiahli, začali brániť a odkopávat lopty. Súper to dokázal využiť, po zbytočnom faule a priamom kope dokázal vyrovnať tečovanou strelou v poslednej minúte na 1:1. Napriek tomu som bol s výkonmi hráčov spokojný, keďže sme boli lepším tímom až na tie posledné minúty.”