V sobotu 3.12.2022 sa v mestskej športovej hale v Brezne – Mazorníkove uskutočnil historicky prvý turnaj v rámci Projektu podpory talentovaných futbalistov (PPTF), v ktorom si zmerali sily výbery chlapcov z okresu Brezno, Banská Bystrica a Zvolen v dvoch ročníkoch narodenia 2010 a 2011. Jedinou podmienkou pre učasť bolo aktívne zapojenie do PPTF, ktorý organizujú jednotlivé oblastné futbalové zväzy pre hráčov mimo futbalových akadémií a útvarov talentovanej mládeže, jednoducho povedané pre hráčov z nižších súťaží. Všetky tri výbery si zmerali sily dvojkolovo každý s každým a viac ako výsledky zaujímali prítomných funkcionárov  a rodičov výkony talentovaných chlapcov z nášho okolia.

Vo výbere okresu Brezna mal výrazné zastúpenie aj náš klub, keď v kategórii U-13 (chlapci ročníka narodenia 2010) reprezentovala klub sedmička hráčov : Andrej Červenák, Nikolas Fusek, Alex Koštial, Kristián Cernat, Norbert Buša, Kristián Kvietok a Tadeáš Adamčák. V mladšej kategórii U-12 (hráči narodení v roku 2011) reprezentovali FK Brezno šiesti hráči: Alex Jozefík, Adam Jendrašík, Samuel Jendrašík, Tomáš Šucha, Ján Giertl a Timotej Štulrajter. Výber nášho okresu v oboch kategóriách patril k tomu lepšiemu, čo turnaj priniesol a to ocenili aj prítomní tréneri. Najlepším hráčom výberu U-13 okresu Brezno sa stal náš hráč Nikolas Fusek a kategórii U-12 bol najlepším hráčom výberu opäť hráč FK Brezno Tomáš Šucha. Ďalším z ocenených našich hráčov bol aj brankár Samuel Jendrašík, ktorý získal ocenenie najlepšieho brankára v celej svojej ketegórii U-12! Všetkým našim hráčom patrí obrovské poďakovanie za vzornú reprezentáciu klubu a gratulácia k výkonom, ktorými zaujali prítomných na tomto turnaji a ukázali, že aj v rámci FK Brezno podstupujú kvalitný tréningový proces a dobrú zápasovú konfrontáciu, ktorá ich a aj celý klub posúva vpred.