27. kolo dorasteneckej súťaži prinieslo konfrontáciu našich dorastencov na pôde FK Galaktik. Výborný bod do tabuľky priniesli starší dorastenci po remíze 2:2.

Starší dorast U-19 pod vedením trénera Samuela Belka, pre ktorého to bola premiéra na lavičke od prvej minúty bojoval o body do tabuľky. Úvodný gól do šatne našich hráčov nepoložil, po zmene strán ihneď vyrovnali a aj napriek vylúčeniu nášho hráča a inkasovanému gólu sa hráči Brezna zmohli na vyrovnanie 2:2 a neboli ďaleko ani od zisku všetkých troch bodov. Podrobné hodnotenie zápasu aj s priebehom prináša tréner Samuel Belko: “V zápase sa stretli dve prakticky vyrovnané mužstvá, čo sa potvrdilo už od úvodu. Dovolím si ale tvrdiť, že sme boli kvalitnejší než súper a kombinačne sme sa jednoducho dostávali do dobrých pozícií. Protivníkovho najlepšieho hráča skvele zvládli pokryť naši stopéri, z čoho plynula frustrácia súpera. V prvom polčase sme si vypracovali dobré šance, keď sa, bohužiaľ, z offsidu presadil Patúš – gól nebol uznaný. Súper sa dostal do minima šancí, no pri tutovke nás podržal Morong. Signál pri štandardke vyšiel Kochanovi s Ambrosom, ale zakončenie zneškodnil brankár. Viacero akcií sa nepodarilo zfinalizovať pre nepresnosť, čo určite zamrzí. V prvom polčase ešte z ďialky pohrozil dobre hrajúci Ambros. Paradoxne vedenia sa ujal súper, v 45+1’ sa presadil po dorážke do prázdnej brány Ferenc. Gól do šatne chalanov nepoložil a do druhého polčasu sme nastúpili sebavedomo, čo rezultovalo v rýchly gól Demetera, 1:1. V 56’ minúte bol po roztržke vylúčený Sitarčík, čo nás prinútilo zmeniť hru a skomplikovalo šance na víťazstvo. Dovolím si tvrdiť, že vôľa bola rozhodujúcim faktorom, ktorý ovplyvnil konečný výsledok. Naši chlapci pokračovali v disciplinovanej, kombinačne dobre vedenej hre. Bohužiaľ sme však opäť inkasovali po peknej strele Ferenca, 2:1. Motivácia 10 mužov na ihrisku však bola na mieste a nevzdali sme to, keď sa po dobrom ťahu a prihrávke z ľavej strany od M. Kováčika presadil zblízka Patuš. Do konca zápasu sme čelili vzhľadom na podčíslenie veľkému tlaku, ale skvelé zákroky predviedol Morong, ktorý nás podržal. Zápas ako celok hodnotím pozitívne, chalani zabojovali a nechali na ihrisku všetko. Pozitívne hodnotím výkon každého jednotlivca a všetkým ďakujem za odhodlanie a nasadenie. Dúfam, že táto pozitívna vlna výsledkov bude pokračovať aj ďalej!”

FK Galaktik – FK Brezno U-19   2 : 2   (1 : 0)

Góly za Brezno : 47´ Demeter, 69´ Patúš

Zostava U-19 : Morong – Sitarčík, Kováčik P., Turňa, Krnáč, Ambros, Kobzoš, Kochan, Patúš (86´ Podoliaka), Demeter, Kováčik M.

Mladší dorast U-17 odohral svoj “typický” zápas v sezóne. Náročnosť druhej ligy chlapci pociťujú hlavne fyzickosťou a tým, že súpera dostávajú na koňa svojimi zbytočnými chybami. Úvod zápasu na Galaktiku bol z našej strany dobrý, herne sme súpera prevýšili, no bohužiaľ úvodný gól dali v 23. minúte domáci. V 33. minúte prišlo zbytočné vylúčenie Ondruša, ktoré poznačilo hlavne druhý polčas, keď chlapcom v početnej nevýhode odišli sily, inkasovali v priebehu 16-tich minút päť gólov a prehrali vysoko 8:0.

FK Galaktik – FK Brezno U-17   8 : 0   (2 : 0)

Zostava U-17 : Faluš – Paľus, Varga (45´ Longauer), Švantner, Nagy, Štugner, Schmiedl, Ľupták, Bobok, Ondruš, Kvietok