V sobotu 19.3.2022 sa nám podarilo v mestskej športovej hale v Brezne zorganizovať turnaj pre prípravku ročníka 2011 a mladší. Počas troch hodín odohrali chlapci viacero náročných zápasov a ukázali svoju kvalitu a potenciál, na ktorom treba naďalej pracovať. Turnaja sa zúčastnili chlapci z TJ Slovan Beňuš a FK-34 Brusno, pričom pod našim vedením doplnili túto dvojicu až tri “naše” družstvá – FK Brezno, ŠK Partizán Čierny Balog a TJ Slovan Michalová. Všetky tieto tri družstvá majú spoločné to, že na základe úzkej spolupráce medzi klubmi pracujú na rozvojov hráčov tréneri FK Brezno a výstupom je snaha o zaradenie chlapcov do žiackych družstiev v FK Brezno. Aj preto sme nesmierne hrdí nato, že sa nám spoločne podarilo zastrešiť tri mužstvá a aj v konkurencií ostatných zvládnuť zápasy a ukázať svoju kvalitu. Chlapcov z ŠK Partizán Čierny Balog viedol náš tréner Vladislav Koštial, mladých futbalistov pod hlavičkou TJ Slovan Michalová tréner Igor Brozman, ktorý hodnotí turnaj za svoje družstvo nasledovne: “Na chlapcoch bolo počas celého turnaja vidieť, že už postupne zbierajú skúsenosti z pár iných turnajov a neboli sme tak zbrklí ako ešte nedávno. Chlapci si za svoje výkony zaslúžia pochvalu, ale stále je pred nami ešte veľa práce.” V našich farbách FK Brezno nastúpia posledná skupina hráčov a tých viedol tréner Samuel Belko, ktorý hodnotí výkony svojho družstva nasledovne: “Ja som bol osobne veľmi spokojný ako s priebehom, tak s prístupom jednotlivých hráčov. Splnilo to účel a za dobrých podmienok sa zišlo päť kvalitných mužstiev. Za svoje mužstvo som veľmi spokojný a milo prekvapený individuálnymi výkonmi niektorých hráčov a takisto dravosťou a chuťou víťaziť. Po štyroch dobrých stretnutiach sme získali 10 bodov, začo som bol veľmi rád. Do budúcna máme určite perspektívnych mladíkov a slečny, ktorí sa v mládežníckych mužstvách určite nestratia.”

Výsledky turnaja:

Partizán Čierny Balog – FK Brezno                 5 : 5
TJ Slovan Beňuš – TJ Slovan Michalová          1 : 2
FK Brusno – Partizán Čierny Balog                 2 : 4
FK Brezno – TJ Slovan Beňuš                           6 : 1
FK Brusno – TJ Slovan Michalová                    5 : 0
Partizán Čierny Balog – TJ Slovan Beňuš       6 : 0
FK Brezno – FK Brusno                                     4 : 2
TJ Slovan Michalová – Partizán Čierny Balog  1 : 5
TJ Slovan Beňuš – FK Brusno                           0 : 7
TJ Slovan Michalová – FK Brezno                    0 : 3

Za ŠK Partizán Čierny Balog nastúpili : Úradník, Giertl Ján, Giertl Jak., Zachar, Baka, Kalvaster, Ilavský, Zemko

Za TJ Slovan Michalová nastúpili : Jendrašík S., Jendrašík A., Berčík, Blaschke A., Giertl, Baloha S., Baloha T.

Za FK Brezno nastúpili : Oravkin, Žilinová, Auxt, Kobza, Lukáč, Šucha, Štulrajter, Pančíková, Nemčok