Starší žiaci si po sérií dobrých výsledkov brúsili zuby aj na druhé Kalinovo, ale jediná presná strela do našej siete rozhodla o výsledku. Správnu futbalovú odvetu zabezpečili mladší žiaci, ktorí zdolali lepšie postaveného súpera najtesnejším rozdielom 3:2.

Starší žiaci U-15 od prvých minút diktovali tempo hry a  opäť dominovali futbalovo na ihrisku. Náznaky šancí neskončili v sieti hostí a o výsledku rozhodla 12. minúta, keď hosťujúci Lauko trafil paradné a nechytateľnou strelou poslal Kalinovo do vedenia. Do polčasu viaceré dobré príležitosti skončili na obetavej obrane hostí alebo tesne vedľa, ako aj strelecký pokus Mondla tesne pred polčasom. Druhý polčas sa niesol v podobnom duchu, ale vyložené gólové šance na strane Brezna prichádzali čoraz menej. Chlapci strácali trpezlivosť a keď už sa im podarilo prekonať prehustenú obranu hostí ako v prípade kapitána Vraždiaka, chýbalo len máličko, aby lopta zašla až do brány. Bohužiaľ zápas skončil 0:1, ale aj trénera Jána Gajdošíka teší progres v našej hre: V zápase proti druhému družstvu tabuľky sme chceli potvrdiť dobrú formu a ukázať, že sme oproti prvému zápasu urobili výraznejší posun vo výkonnosti. Herne sa nám to aj jednoznačne podarilo, výsledkovo nie. Hostia vystrelili na našu bránu len raz a bol z toho výstavný a rozhodujúci gól. Napriek prehre musíme našich hráčov pochváliť, v zápase sme boli lepším a futbalovejším družstvom. Hostia výborne bránili s veľkým počtom hráčov a tak sme sa ťažko dostávali do vyložených gólových príležitostí. Príležitosti sme mali viac ako súper, no gól sa nám nepodarilo streliť. Výborný zápas odohrala aj naša obranná formácia, ktorá hostí okrem spomínanej strely nepustila už k ničomu. Zápas pre nás skončil krutým výsledkom, ale aj také zápasy patria k futbalu. Chlapci podali výborné výkony a to ma napriek prehre veľmi teší.”

FK Brezno U-15  – TJ Baník Kalinovo   0 : 1   (0 : 0)

Zostava U-15 : Ďuriš – Schön A., Bartoš, Paľus, Belko (50´ Pančík J.), Vraždiak, Golian (66´ Hlinka), Pančík M. (54´ Kovalčík), Mondl, Schön M. (59´ Kováčik A.), Herko (36´ Cencer)

Mladší žiaci U-13 pod vedením trénera Mateja Švantnera svoj zápas zvládli a najtesnejší výsledok 3:2 poteší. Celkovo bola herná prevaha na našich kopačkách, čo teší a opäť sme ukázali, že aj naši mladí žiaci su na dobrej ceste. Výsledkový aj herný progres potešil aj samotného trénera: Domáci zápas proti Kalinovu sme zvládli veľmi dobre. Prvý polčas bol z našej strany lepší ako ten druhý, vypracovali sme si šesť čistých šancí z toho sme dve premenili a štyrikrát trafili konštrukciu bránky. Do polčasu po našej zbytočnej chybe pri rozohrávke super strelil gól a do prestávky sa išlo za stavu 2:1. Druhý polčas bol už vyrovnanejší, no súper spravil chybu, z ktorej nasledoval pokutový kop, ktorý Koštial nepremenil, ale z následnej dorážky Horský strelil svoj druhý gól a zvýšil na 3:1. Súper už len minútu pred koncom znížil na konečných 3:2. Chlapcov chválim za odvedenú hru, bojovnosť a progres, ktorý vidno v porovnaní s prvým zápasom v Kalinove.”

FK Brezno U-13  –  TJ Baník Kalinovo   3 : 2   (2 : 1)

Góly za Brezno : 4´ a 46´ Horský, 25´ Mora

Zostava U-13 : Figluš – Kobela, Kováčik, Grendel, Štulrajter, Mora, Koštial, Kvietok, Horský
(Striedali: Lukáč, Šucha)