Všetky naše tímy už majú po jesennej časti, a preto sme sa rozhodli pre našich fanúšikov priniesť hodnotenie jednotlivých kategórii z pohľadu ich trénerov. Začíname kategóriu mladších žiakov U-13, ktorí pod vedením mladého trénera Mateja Švantnera obsadili v tabuľke III. ligy MŽ skupiny C piate miesto so ziskom 21 bodov za sedem výhier, ku ktorým naši žiaci pridali päť prehier. Jesennú časť končia mladší žiaci s negatívnym skóre 24:57, za ktorým stoja hlavne dve vysoké prehry proti suverénnemu lídrovi zo Senohradu. Kompletný hráčsky káder, štatistiky hráčov a výsledky kategórie nájdete na webovej stránke a priloženom linku FK Brezno – mladší žiaci U-13. Hodnotenie jesennej časti nám poskytuje hlavný tréner mladších žiakov U-13 Matej Švantner.

Máme za sebou prvú časť sezóny, do ktorej ste vstupovali s novotvoriacim tímom mladších žiakov začínajúcich v breznianskom futbale po niekoľkoročnej odmlke. Ako prebiehal úvod prípravy a vstup do nového ročníka? 

Úvod prípravy bol náročný, keďže mužstvo sa postupne budovalo, ale postupom času sa vyskladala dobrá partia hráčov. Úvod sezóny bol taktiež ťažký, hráči sa spoznávali, hľadali sa im pozície, ktoré im budú sedieť a učili sme sa pre nich nové herné situácie. Pre viacerých z nich to bol skok zo šírkového futbalu na futbal od šestnástky po šestnástku, či pre niektorých úplný začiatok s futbalom. Postupom času a kvalitným trénovaním to bolo stále lepšie a lepšie. 

Po náročnom úvode jeseň z pohľadu výsledkov dopadla dobre. Aké je vaše hodnotenie výkonov i výsledkov Vášho mužstva? 

Pri tejto kategórii pre mňa nie sú výsledky až tak dôležité, ale určite ma tešia, keďže nerád prehrávam. Taktiež na hráčoch vidím, že úspešné výsledky motivujú. Z pohľadu výkonov nerád chválim jednotlivcov, ale s každým jedným hráčom som počas jesennej časti spokojný. Hráči odovzdali na ihrisku všetko a výkonnosťou išiel každý jeden z nich dopredu. Samozrejme boli v našej hre aj negatíva, ale hráči sa z nich vždy dokázali poučiť. 

Čo Vás počas jesennej časti najviac potešilo pri práci s kategóriou mladších žiakov U-13? 

Najväčším pozitívom bol a stále je počet hráčov na tréningu a prístup k tréningom. Ďalšími pozitívami bolo nasadenie hráčov do zápasov a v neposlednom rade chcenie zlepšovať sa či viditeľný progres. Kladom bol aj prístup rodičov hráčov, ktorým by som sa chcel aj týmto spôsobom poďakovať. 

Aké sú plány kategórie mladších žiakov na najbližšie obdobie a čo plánujete v prípravnom období na jarnú časť súťaže? 

Pre chlapcov plánujeme, ak to situácia s koronavírusom dovolí, halový turnaj a kvalitné prípravné zápasy pred jarnou časťou. Mojim plánom pre prípravné obdobie je pokračovať v dobrom tréningovom procese, zdokonaľovanie hráčov v herných činnostiach jednotlivca a udržať chlapcov motivovaných k  ďalšiemu progresu, aby predvedená hra v zápasoch a výsledky v jarnej časti boli opäť o niečo lepšie, pretože séria posledných víťazných zápasov je zaväzujúca a netreba zabúdať, aká cesta k nim viedla a to, že priestor na zlepšenie je vždy. 

Na záver chcem poďakovať vedeniu FK Brezno a manažérovi mládeže Patrikovi Müllerovi za ich dôveru, rovnako trénerovi kategórie U-15 Jánovi Gajdošíkovi a našej vedúcej Valérii Lukáčovej za výbornú spoluprácu počas celej jesennej časti. Poďakovanie patrí aj všetkým hráčom za ich pôsobenie v jesennej časti, a v neposlednom rade, ako som už spomínal aj ich rodičom. Taktiež všetkým prajem, v tomto ťažkom období, hlavne veľa zdravia a nech nám všetkým nosí futbal len radosť!