Počas uplynulých dvoch víkendov si naše žiacke družstvá zmerali sily postupne premiérovo na novootvorenej umelej tráve v Brezne s MFK Strojár Krupina a následne cestovali do neďalekého Brusna. V oboch zápasoch opäť zvládli svoju úlohu mladší žiaci, ktorí dvakrát tesne zvíťazili a naopak starší žiaci si zaknihovali do tabuľky ďalšie dve prehry.

FK Brezno U-15  –  MFK Strojár Krupina   0 : 11 (0 : 7)

Zostava U-15 : Štimac – Mora, Kováčik A., Kováčik J., Zemko – Pančík Martin, Kršiak – Pindiak (47´ Rusnák), Kvapil, Horský – Seifert

Hodnotenie trénera Mateja Švantnera: Zápas na novej umelej tráve v Brezne nám od prvých minút vôbec nevychádzal. Súper z Krupiny nás prevýšil v chcení zvíťaziť, bojovnosti, behaní a zaslúžene vyhral. Zo zápasu som sklamaný, lebo my sme sa ho len zúčastnili, a preto sme si ani iný výsledok nezaslúžili.

FK 34 Brusno – Ondrej  –  FK Brezno U-15  7 : 2 (4 : 1)

Góly za Brezno : 16´ a 40´ Kováčik O.

Zostava U-15 : Štimac – Kováčik O., Kováčik J., Kováčik A., Zemko (36´ Červenák A.) – Pančík Martin, Kršiak – Cernat (60´ Pančík Maroš), Koštial, Seifert – Kvapil (36´ Horský)

Hodnotenie trénera Mateja Švantnera: Do zápasu s Brusnom sme išli s cieľom zabojovať o body, ale to sa nám nepodarilo. Od prvých minút bolo na chlapcoch vidieť chcenie a bojovnosť, no to dnes nestačilo a opäť sme pohoreli v koncovke, ktorá nám robí problémy. Oba polčasy boli vyrovnané s gólovými príležitosťami na oboch stranách. Domáce mužstvo tie svoje premenilo, nám sa podarilo premeniť len dve a tak sme cestovali domov s ďalšou prehrou.”

FK Brezno U-13  –  MFK Strojár Krupina 4 : 3 (3 : 3)

Góly za Brezno : Cernat 3, Koštial

Zostava U-13 : Smékal – Šucha, Jozefík, Giertl Ján, Cernat, Koštial, Fusek, Buša, Adamčák
(striedali: Červenák A., Horský, Lukáč, Jendrašík S., Giertl Juraj)

Hodnotenie trénera Miroslava Medveďa: “Do zápasu s Krupinou sme vstúpili veľmi zle. Prvé dve strely na našu bránu skončili v sieti. Zrazu sme prehrávali 0:2. Postupne sme však získali istotu na lopte a herne sme sa zobudili. Dvomi rýchlymi gólmi sme skóre vyrovnali a zdalo sa, že preberieme kontrolu nad zápasom. Najmä keď sme strelili tretí gól. V poslednej minúte prvého polčasu sme dostali veľmi lacný gól a na prestávku sme odchádzali smutní. Druhý polčas sme sa veľmi snažili, ale do šancí sme sa nevedeli dostať. Akcie boli nepripravené a zakončovali sme veľmi zbrklo. V predposlednej minúte, keď sa už zdalo, že sa všetko skončí remízou, sme sa dostali k odrazenej lopte a víťazstvo sme strhli na našu stranu. Za úsilie a bojovnosť sme boli v tomto zápase odmenení.  ”

FK 34 Ondrej – Brusno  –  FK Brezno U-13   1 : 2   (0 : 2)

Góly za Brezno : Adamčák, Horský

Zostava U-13 : Smékal – Kvietok, Jozefík, Giertl Ján, Buša, Koštial, Fusek, Giertl Juraj, Štulrajter, Adamčák
(striedali: Chriašteľ, Horský, Valach, Náther, Srnka, Šucha)

Hodnotenie asistenta trénera Jakuba Vozára: “Aj keď sme zápas v Brusne vyhrali, s našim výkonom nie som spokojný. Hráčom by som najviac vytkol ich nesústredenosť a duchom neprítomnosť na tomto zápase. Strácali sme veľa lôpt, diváci videli veľa nepresných prihrávok, slabú ponukovú činnosť a v konečnom dôsledku aj nepresné zakončenie. Nevravím, že hráči vyhrať nechceli, ale k bojovnosti, ktorá nás sprevádza zatiaľ celú sezónu už musia ukázať viac futbalového umenia a byť v koncovke presnejší a istejší, aby sme sa vyhli podobným scenárom, kedy sme sa do poslednej chvíle báli o výsledok.”