V stredu, 1. septembra 2021 sa naša mladšia prípravka zúčastnila dvojzápasu proti CFT Academy a Jupie Futbalovej škole Mareka Hamšíka, s ktorými si naši chlapci zmerali svoje sily na umelom trávniku v Banskej Bystrici. Nutné je dodať, že mladí hráči Brezna sa nestratili a urobili nám veľkú radosť!

Každý z dvojice zápasov sa hral paralelne na dvoch ihriskách po 2 x 20 minút v počte štyria hráči a brankár. Prvý zápas odohrala naša prípravka pod vedením trénerov Samuela Belka a Pavla Daxnera proti CFT Academy z Prešova a v konečnom účtovaní to bol tesný výsledok pre nášho súpera. Počas celého zápas však boli naši začínajúci futbalisti viac ako vyrovnaným súperom skúsenejším hráčom a od celkovej výhry nás delilo len pár gólikov, keďže sa nám podarilo vyhrať dva “mini” duely. V druhom, následnom zápase proti domácemu Jupie FŠMH bol viditeľný úbytok síl, ale ani to neubralo na obrovskej chuti hráčov z Brezna. Chlapci bojovali o každú loptu a opäť nedarovali súperovi nič zadarmo. Nakoniec z toho bola prehra, ale so vztýčenou hlavou!

Máme za sebou prvý herný test s našou začínajúcou prípravkou a musíme byť spokojní! Hráči si od trénerov vyslúžili len slová chváli a aj keď išlo pre väčšiniu z nich vôbec o ich prvé zápasy v ich futbalových kariérach, nestratili sa, čo nám dáva veľký prísľub do budúcnosti. Poďakovanie patrí v prvom rade domácemu Jupie FŠMH za pozvanie a ústretovosť, keďže turnaj bol pre hráčov ročníka 2013 a v našom drese nastúpili aj hráči ročníku 2012, aby sme mali dostatoční počet hráčov. Na druhú stranu hrali v drese Brezna aj mladší chlapci ročníka 2014, čím sme im dali príležitosť ukázať sa. Za vzornú reprezentáciu si zaslúžia pochvalu všetci hráči v našom drese, tréneri Belko a Daxner za ich nasadenie a rodičom za pomoc pri doprave! Tešíme sa na ďalšie spoločné futbalové akcie.

Za FK Brezno nastúpili : Peter Giertl, Michal Kováčik – Jakub Giertl, Teo Kováčik, Matúš Horský, Alex Zemko, Tomáš Rosík, Melissa Žilinová, Jozef Berčík, Andrej Blaschke, Marek Kapajčík, Richard Blaschke, Matej Kostka