Včera odštartovala pre našich dorastencov jarná časť II. ligy dorastu, keď sme v dohrávke 17. kola nastúpili na domácom ihrisku proti MŠK Kysucké Nové Mesto. Náročné zápasy pre obe kategórie, ktoré ovplyvnilo aj ranné sneženie nedopadli podľa predstáv, keď sme nedokázali získať ani bod a obe družstvá prehrali tým najstesnejším rozdielom.

Starší dorast U-19 už pod vedením nového trénera Petra Medveďa nastúpil na zasneženom umelom trávniku v Podbrezovej do zápasu aktívne, ale šance sa na oboch stranách ihriska rodili len sporadicky. Počasie nahrávalo bojovnému duelu, oba tímy sa snažili hlavne na klzkom teréne neurobiť chybu a prevládali defenzívy. Naši chlapci sa do výraznejšej gólovej šance v prvom dejstve nedostali, hostia hlavne v poslednej päťminútovke hrozili zo štandardných situácií, ale pri jednej z nich dobre zasiahol brankár Martinec. Druhý polčas nepriniesol opäť veľa šancí a vzruchu v šestnástkach pred brankármi. Prvú väčšiu šancu mali opäť hostia, ale s hlavičkou jedného z hráčov si spoľahlivo poradil Martinec. Tri minúty pred koncom mohol rozhodnúť o našom víťazstve Ľupták, ktorého center tesne minul Švantner, ale i tak musel sa po lopte natiahnuť brankár hostí a vytlačiť ju na roh. V poslednej minúte ešte nedotiahla do zakončenie rýchly útok dvojica Švantner a Kobzoš a trest prišiel na opačnej strane. Kolmú prihrávku za obranu nezachytil Fáber a hosťujúci Borák v poslednej minúte zápasu rozhodol o výhre 0:1 pre hostí. Hodnotenie smolného duelu poskytuje tréner Peter Medveď: “Prvý majstrovský zápas nás nenašiel v dobrej forme. Boli sme ustráchaní, veľa sme kazili v rozohrávke a tesne pred koncom zápasu sme mali sľubnú šancu, ktorú sme nedotiahli do gólu. V nadstavenom čase sme potom dostali gól, ktorý rozhodol o výsledku. Musíme zdvihnúť hlavy a ísť ďalej.”

FK Brezno U-19  –  MŠK Kysucké Nové Mesto   0 : 1   (0 : 0)

Zostava U-19 : Martinec – Sitarčík, Fáber, Turňa, Liskay, Ambros (73´ Krnáč), Kobzoš, Kochan, Pindeš, Demeter (60´ Švantner), Kováčik P. (60´ Ľupták)

Mladší dorast U-17 rovnako pod vedením už nového trénera Dominika Molčana vstúpil do jarnej časti najtesnejšou prehrou 0:1. Aj zápas mladšieho dorastu priniesol vyrovnaný duel, keď obe družstvá bojovali o každý centimeter trávnika a šance prichádzali na oboch stranách ihriska. Prvý polčas ešte gól nepriniesol, keď obaja brankári dokázali podržať svoje družstvá, ale hneď v úvode druhého polčasu po nedorozumení v obrane rozhodol o tesnom víťazstve hostí gólom zo 46. minúty Becík. Naši chlapci vrhli všetky sily do útoku, no bohužiaľ vyrovnať sa im nepodarilo a jarnú časť odštartovali tak ako skončili, tesnými prehrami bez streleného gólu. Z nášho pohľadu smolný zápas hodnotí po svojej trénerskej premiére Dominik Molčan: “Zo zápasu mám dobrý pocit. Hrali sme kombinačne, to čo sme aj chceli aby chlapci robili, ale mrzieť náš môže fakt, že sme sa veľmi málo dostávali do gólových šancí. Zápas sme si aj napriek tomu nezaslúžili prehrať, pretože súper nebol lepším tímom. O výsledku rozhodla individuálna chyba.”

FK Brezno U-17  –  MŠK Kysucké Nové Mesto   0 : 1   (0: 0)

Zostava U-17 : Kvietok – Štugner, Nagy, Varga, Švantner, Bobok, Kordík (77´ Šico), Koštial (41´ Nepšinský), Patúš, Gajdoš (50´ Ondruš), Schmiedl (50´ Ujčík)