V dohrávke 13. kola cestovali dorastenci na horúcu pôdu MŠK Novohrad Lučenec a prognózy sa potvrdili. Oba zápasy priniesli bojovné a vyrovnané súboje, z ktorých úspešnejšie vyšli mladší dorastenci U-17 a dokázali bodovať naplno. Naopak starší dorast U-19 opäť prehral a ostáva na poslednom mieste tabuľky II. ligy.

Starší dorast U-19 nastúpil do zápasu s cieľom zabojovať o dôležité body do tabuľky, no všetky plány sa zosypali už v piatej minúte, keď sa presadil po centri z pravej strany domáci útočník gólom na 1:0. Herne to z našej strany bolo dobré, ale to najdôležitejšie, gól do siete domáceho Lučenca neprichádzal. Počas celého zápasu sme hrozili len strelami z väčšej vzdialenosti a to nedokízalo ohroziť domáceho brankára. Polčasových 1:0 dávalo šancu zverencom trénera Petra Medveďa na obrat. Bohužiaľ naši chlapci opäť nezachytili úvod polčasu, gólom z 54. minúty sa domáci ujali dvojgólového vedenia a to si už dokázali ustrážiť. V 71. minúte domáci Divald stanovil zoči-voči Martincovi na konečných 3:0 a tak naši dorastenci ostávajú v úvode jarnej časti bez získaných bodov. Sklamaný bol po zápase aj tréner Peter Medveď: “Veľmi krutá prehra vzhľadom na priebeh hry a držanie lopty.  Stále však robíme veľké chyby, z ktorých súper skóroval. Týmto zápasom sme oficiálne ukončili jesennú časť a ja pevne verím, že tá odvetná bude pre nás úspešnejšia.”

MŠK Novohrad Lučenec – FK Brezno U-19   3 : 0   (1 : 0)

Zostava U-19 : Martinec – Sitarčík (46´ Kováčik M.), Fáber, Liskay, Ambros, Kobzoš (68´ Donoval), Pindeš, Demeter (46´ Kochan), Švantner, Kováčik P. (60´ Krnáč), Ľupták

Mladší dorast U-17 naopak svoj zápas zvládol a po tesnej domácej prehre z minulého kola si z Lučenca odváža všetky tri body. Rovnako aj pri staršom doraste boli naši chlapci herne minimálne vyrovnaným družstvom a snažili sa od prvých minút o kombinačný futbal. V prvom polčase sa však hra odvíjala medzi šestnástkami a najväčšeiu šancu mali domáci hráči, keď v 31. minúte dostali výhodu zahrávať pokutový kop, ktorý však domáci Macko nepremenil. Tento moment ešte viac nakopol našich chlapcov, ktorí začali aktívne druhý polčas a odmenou im bol gól zo 60. minúty, keď sa v rýchlom útoku presadil Patúš. Odhodlaním a bojovnosťou dokázali naši chlapci odolať aj tlaku domáceho Lučenca a z horúcej pôdy si odnášajú dôležité tri body do tabuľky.

MŠK Novohrad Lučenec – FK Brezno U-17   0 : 1   (0 : 0)

Gól za Brezno : 60´ Patúš

Zostava U-17 : Kvietok – Štugner (52´ Longauer), Varga, Nagy, Švantner, Bobok, Kordík, Koštial (52´ Nepšinský), Patúš, Gajdoš (69´ Schmiedl), Ľupták (76´ Ujčík)