Aj napriek čiernej farbe na Covid automate v našom okrese odohrali naši dorastenci zápas 16. kola, keďže náš súper 1.FC Tatran Prešov patrí do oranžovej farby a zápasy bolo možné absolvovať. Bohužiaľ obe kategórie odchádzajú z Prešova bez zisku čo i len bodu.

Bližšie k bodom mal starší dorast U-19, ktorý však po troch góloch zo štandardných situácií podľahol domácemu tímu v pomere 3:0.  Na prírodnom trávniku v Ličartovciach mal prvú šance náš tím, keď strela Pindeša spoza pokutového územia len tesne minula pravú žrď. Obe družstvá sa napriek ťažkému terénu snažili o kombinačný futbal a vyložené príležitosti prichádzali len sporadicky. Domáci držala na dostrel dobre hrajúca obrana Brezna a ďalší strelecký pokus si prípisal Liskay, ale opäť mierili vedľa brány. Nešťastný moment pre dohre hrajúcich zverencov trénera Dubínyho prišiel v 40. minúte, prísne nariadený pokutový kop premenil Vaškanin 1:0. Gól zápasu pomohol, vzápätí domáci hráč po štandardnej situácii a odrazenej lopte mieril z voleja tesne vedľa. Minútu pred polčasom sa po peknej akcii dostal do vnútra šestnástky Pindeš, jeho dobre mierenú strelu ešte dokázal brankár domácich s námahou vyraziť pred dobiehajúceho Demetera, ale ten mieril do odkrytej brány len do bočnej siete. Nedáš-dostaneš opäť platilo, keď posledný roh prvého polčasu zapadol na zadnú žrď a tam nekrytý Chmeliar zvýšil na 2:0. Posledná päťminútovka prvého polčasu určila priebeh aj toho druhého, domáci umnou hrou nepúšťali hráčov Brezna do šancí a sami rozhodli o svojom víťazstve tretím gólom. V 65. minúte sa po rohu hlavou presadil Kotulič. Čestný úspech mal v našom drese na hlave kapitán Skaloš, ale po centri Kochana mieril opäť len tesne vedľa brány. Smolný zápas z nášho pohľadu hodnotí tréner Ivan Dubíny: ” I napriek prehre podali chlapci hlavne v prvom polčase najlepší výkon v jesennej časti. Úvod patril domácim, ale potom sme začali hrať napriek ťažkému terénu našu kombinačnú hru, akú sa chlapcom snažíme vštepovať v tréningu. Bohužiaľ nám nevychádzala koncovka. V 40. minúte odpískal hlavný rozhodca veľmi sporný pokutový kop a v nadstavenom čase prvého polčasu domáci strelili druhý gól po rohovom kope, čo sa ukazuje ako naša veľká slabina. Druhý polčas bol vyrovnaný, tretí gól padol znovu po rohovom kope. Chlapci bojovali až do konca, ale gól sa nám nepodarilo streliť, keď najväčšiu šancu zahodil Skaloš po trestnom kope Kochana. Výkon hlavne v prvom polčase ma predsa len napĺňa určitým optimizmom a dodáva mi chuť a elán do ďalšej práce. Dúfam, že aj hráči to cítia rovnako. Divákom i rodičom ďakujem za podporu a prosím o trpezlivosť v práci s týmto mužstvom.”

1.FC Tatran Prešov  –  FK Brezno U-19   3 : 0   (2 : 0)

Zostava U-19 : Martinec – Sitarčík, Fáber, Turňa, Liskay, Demeter (77´ Kováčik M.), Krnáč (67´ Kováčik P.), Kochan, Skaloš, Ambros, Pindeš

Mladší dorast U-17 proti Prešovu nastúpil v oklieštenej zostave a o priebehu duelu hovorí aj výsledok 8:1 pre domáci tím. Duel ešte poriadne ani nezačal a hráči Prešova viedli, keď sa v druhej minúte ujali vedenia gólom Vadaša. Nezachytený úvod duelu opäť poznačil hráčov Brezna a ďalšia rana prišla v 18. minúte, keď ďalší gól strelil Vadaš. O dve minúty nútene striedal po nepríjemnom zranen Ondruš a do hry musel v našom drese starší žiak Bartoš, ktorý sa ale na ihrisku nestratil. Do polčasu sa domáci presadili ešte dvakrát, ale na našej strane znižoval na 3:1 po štandardnej situácii kapitán Nagy. Druhý polčas domáci hráči skórovali ešte štyrikrát, i keď priebeh zápasu na tak vysoký gólový rozdiel nevyzeral. Bohužiaľ duel poznačili v náš neprospech zranenie Ondruša, ktorému želám skoré uzdravenie, rýchly úvodný gól v našej sieti a šírka lavičky, s čím sa stotožňuje aj tréner Medveď: “Zápas sme opäť začali zle a v 2. minúte prehrávali. Hneď nato prišiel druhý gól. Gólom Nagyho sme sa trochu vrátili do zápasu, no následny pokutový kop a zranenie Ondruša chlapcami dosť otriaslo. Výsledok je opäť dosť krutý, no verím, že v zimnej prestávke po dolnení kádra a vyzdravení niektorých hráčov sa mužstvo zlepší herne aj výsledkovo.”

1.FC Tatran Prešov  –  FK Brezno U-17   8 : 1   (4 : 1)

Gól za Brezno : 33´ Nagy

Zostava U-17 : Seifert – Nagy, Varga, Kvietok, Ondruš (20´ Bartoš), Kán, Koštial, Gajdoš, Štugner, Schmiedl, Nepšinský