Muži v 15. kole nastúpili na domácom trávniku v Brezne proti OŠK Dobrá Niva a po minulotýždňovom bezgólovom výsledku si schuti zastrieľali a zdvihli sebavedomie po výhre 6:1, o ktorú sa tromi gólmi postaral vekom dorastenec Branislav Skaloš.

Oproti minulému týždňu zaradil tréner Ivan Dubíny do zostavy dvoch dorastencov Liskaya so Skalošom a bol to druhý menovaný, ktorý otvoril skóre duelu. Na kolmú loptu za obranu si zbehol Szczepaniak, obišiel brankára a prihrávkou pred prázdnu bránu vyzval k skórovaniu Skaloša 1:0. Naši hráči boli na ihrisku dominantnejším mužstvom, no napriek tomu z ojedinelej situácie mohol vyrovnať hosťujúci hráč, ktorý sa objavil sám pred Kučerom, ale mieril vedľa. Na opačnej strane sa v 24. minúte presadil po peknej kombinačnej akcii opäť Skaloš a bolo 2:0. Gól náš tím upokojil, ale až do takej miery že prenechal taktovku hosťom a tí to využili šesť minút pred polčasom gólom Kyslého na 2:1. Od prvej minúty druhého polčasu išli zverenci trénera Dubínyho za víťazstvom a to prikrášlil hneď v 48. minúte tretím golóm v zápase Skaloš. Zvýšenie náskoku už doprialu kľud na naše kopačky a odmenou za dobrý výkon boli ďalšie pekné akcie a góly, aj keď k dobrému zápasu prispeli aj hostia otvorenou partiou. Na 4:1 zvýšil po peknej prihrávke Pribulu Szczepaniak. Ďalší gól pridal o sedem minút po rohu striedajúceho Baníka Tomáš Brndiar 5:1. Definitívu výsledku dal v predposlednej minúte riadneho hracieho času Trajteľ, ktorý využil prihrávku Brndiara a stanovil na konečných 6:1. Spokojný bol po zápase s výsledkom aj výkonom tréner Ivan Dubíny: “Zápasy s posledným mužstvom tabuľky nebývajú ľahké, ale chlapci nič také nedopustili. Od začiatku hrali aktívne, kombinačne, po stranách a výsledkom boli dva góly Skaloša. Po polhodine prišlo poľavenie a hostia stav skorigovali. Druhý polčas sme však znova začali veľmi dobre a strelecky disponovaný dorastenec Skaloš strelil svoj tretí gól. Od tejto chvíle to už bola len otázka výšky skóre a som rád, že sme pridali aj ďalšie góly a odvďačili sa uzimeným divákom. Chlapcov chválim za prístup k zápasu a som rád, že do zápasu mohli v jeho priebehu nastúpiť aj ďalší dorastenci.”

FK Brezno – OŠK Dobrá Niva   6 : 1   (2 : 1)

Góly : 8´, 24´ a 48´ Skaloš, 65´ Szczepaniak, 72´ Brndiar, 89´ Trajteľ

Zostava : Kučera – Kováčik O., Morong (84´ Kochan), Brndiar, Szczepaniak (77´ Kobzoš), Pribula (75´ Kováčik J.), Trajteľ, Molčan, Kupec, Liskay (81´ Daxner), Skaloš (67´ Baník)