Muži v 16. kole nastúpili na pôde piatej Sásovej a po dobrom výkone zdolali domácich 1:3!

Úvod zápasu priniesol očakávaný priebeh hry a domáci tlačili na našich hráčov nakopávanými loptami. Zo začiatku to prinieslo aj šance na domácej strane, ale obrana Brezna fungovala dobre. Bohužiaľ v 26. minúte sa podarilo domácim gólom Ďurtu otvoriť skóre zápasu, ale o odpoveď sa postaral už o deväť minút Molčan 1:1, ktorý využil nariadený pokutový kop po faule na Skaloša. Rozhodujúci moment zápasu prišiel tesne pred polčasovým hvizdom. Aktívny Skaloš sa presadil na pravej strane, jeho strieľanú prihrávku prepustil Pribula a Bodnárik gólom do šatne strhol vedenie na našu stranu 1:2. Tento moment zmenil priebeh stretnutia, domáci sa v druhom polčase snažili o vyrovnanie, no obrana na čele s mladým brankárom Martincom fungovala bez chýb. V 68. minúte sa gólu dočkal aj Pribula, ktorý zvýšil naše vedenie na konečných 1:3. Zo Sásovej teda odchádzame s dôležitým víťazstvom a tromi bodmi do tabuľky. Spokojný bol po zápase aj tréner Ivan Dubíny: “Vo veľmi ťažkých podmienkach chlapci podali tímový výkon a nezlomil ich ani úvodný gól domácich. Už do prestávky sme zápas otočili a v druhom polčase sme boli lepším mužstvom, i keď domáci hlavne po štandardných situáciách stále hrozili. Z rôznych dôvodov nám dnes chýbalo päť hráčov, nastúpili sme s 3 dorastencami v základnej zostave a o to viac si toto víťazstvo cením. Dnes nebudem chváliť jednotlivcov, ale tímový duch a víťaznú mentalitu mužstva. Chlapci išli od začiatku do konca zápasu naplno a odmena v podobe víťazstva zákonite prišla.”

ŠK Sásová – FK Brezno   1 : 3  (1 : 2)

Góly za Brezno : 35′ Molčan (z PK), 45′ Bodnárik, 68′ Pribula

Zostava : Martinec – Molčan, Kupec, Liskay, Kováčik O. – Giertl, Trajteľ, Morong, Skaloš, Bodnárik (75′ Kobzoš) – Pribula (89′ Kochan)