V nedeľu 27.11.2022 sa prípravka FK Brezno s hráčmi narodenými v roku 2014 a mladší zúčastnila kvalitne obsadeného turnaja v Banskej Bystrici, ktoré organizátorom bol ŠK Sokol Jakub. Tím vedený trénerom Tomášom Lysinom sa po dobrých výkonoch umiestnil až na siedmom mieste, ktoré ale neodrzkadľuje herný prejav a kvalitu jednotlivých výkonov našich chlapcov. Tento prvý turnaj pre chlapcov kategórie U-9 je výzvou pre ich ďalšie zlepšovanie a konfrontáciu v rámci ďalších halových turnajov.

Výsledky zápasov :

FK Brezno – FK Baník Ľubietová        0 : 1
FK Brezno – MFK Detva                       1 : 1 (Gól: Turňa)
FK Brezno – RSC Hamsik Academy    1 : 5 (Gól: Auxt)

Zápas o 7. miesto :

FK Brezno – ŠK Sokol Jakub                3 : 2 po PK (Góly: Auxt 2)

Hodnotenie trénera Tomáša Lysinu: V prvom zápase sme začali hrať ustráchane, ale postupne sa chlapci osmelili a vypracovali si aj množstvo šancí. V druhom zápase sme hrali útočne, dostávali sme sa do veľa gólových príležitostí a Matejovi Turňovi sa podarilo streliť pekný gól. V tomto trende chlapci pokračovali aj v ďalších zápasoch, kde sa hráčom často podarilo dostať do dobrých šancí, no strelecky sa presadil len Maťo Auxt, ale aj napriek tomu podali všetci hráči dobrý výkon za čo sa im musím poďakovať!”

FK Brezno na turnaji reprezentovali : Richard Blaschke, Adam Giertl, Alex Zemko, Marek Ridzoň, Jozef Suja – Pumel, Tadeáš Baloha, Martin Auxt, Šimon Marcinek, Samuel Vengrín, Matej Turňa