Už len jeden týždeň delí mládežnícke družstvá od štartu nového ročníka 2021/2022. Aj preto využili tréneri posledné možnosti konfrontácie so súpermi a výsledkový servis prinášame v najbližších riadkoch.

Starší dorast U-19 si v stredajšej generálke na ligový duel proti Martinu vybral účastníka oblastnej súťaže dospelých TJ Tatran Čierny Balog a po nie veľmi presvedčivom výkone zdolal fyzicky vyspelejšieho súpera 3:2. Celozápasový výkon mužstva starších dorastencov bol len podpriemerný a pozitívom ostáva fakt, že zverenci tréner Dubínyho dokázali zvrátiť nepriaznivý polčasový výsledok (1:2) a naladiť sa na svoj prvý druholigový zápas tesnou výhrou. O góly sa postarali postupne Skaloš, Kobzoš a Demeter. Z hráčov je potrebné vydzvihnuť vynikajúci výkon brankára Martinca, ktorý viackrát podržal svoje družstvo a jednoznačne bol najlepším hráčom domácich.

Zostava U-19 : Martinec – Krnáč, Fáber, Liskay, Ľupták, Kochan, Demeter, Švantner, Ambros, Turňa, Skaloš
(Striedali : Nosáľ, Kobzoš, Sitarčík, Kováčik M., Šperka, Veštúr)

Mladší dorastenci U-17 si v štvrtok doobeda zmerali sily s rovesníkmi z Jupie – Futbalová škola Mareka Hamšíka a po vyrovnanom zápase sa zrodila tesná prehra našich chlapcov v pomere 1:2. O náš jediný gól sa postaral Lukáš Patúš, ktorý vyrovnával v úvode druhého polčasu na 1:1. Po vysokej prehre zo Zvolena chlapci podali diametrálne odlišný výkon, čo potvrdil vo svojom hodnotení aj tréner Peter Medveď: “Prípravný zápas priniesol zlepšenie po všetkých stránkach a počas duelu sme mali dve veľmi dobré fázy, keď sme boli lepším mužstvom. V závere nám chýbali sily a hostia to využili na strelenie víťazného gólu. Musíme mužstvu veriť, naďalej dobre trénovať a postupne sa prepracujeme aj k víťazstvám.”

Zostava U-17 : Faluš – Belko (60. Ďuriš), Nagy, Švantner, Štugner – Kordík, Longauer – Šico (41. Kvietok), Bobok (55. Mesiarkin), Gajdoš (41. Vraždiak) – Patúš

Svoj prvý prípravný zápas odohrali v utorok aj starší žiaci U-15, keď si zmerali sily s druholigovým tímom MFK Detva. Prehra 7:2 neodrzkadľuje priebeh zápasu na ihrisku v Detve, keď vyrovnaný zápas skúsenejší hráči domácich dokázali dotiahnuť do úspešného konca. Dnešný zápas proti domácej Detve mal priemernú úroveň s množstvom chýb na oboch stranách, ktoré narozdiel od nás súper premenil. Tešia ma fázy hry, keď si chlapci vedeli v strede poľa prihrať a následne sa dostať do šance, po ktorých sme aj dvakrát skórovali. Taktiež som spokojný so  zakladaním útoku od brankára, kde sme viackrát dokázali rozohrávať loptu cez obrancov až na súperovú polovicu. Naopak ma mrzí, že niektorí chlapci dali do tohto zápasu viac slov a zbytočného rečnenia. Na konci zápasu chlapcom už chýbali sily a na góly súpera sme nedokázali odpovedať,” zhodnotil duel tréner Matej Švantner.  Naše družstvo sa postupne zohráva a dúfajme, že každým odohraním zápasom budú pribúdať aj dobré výsledky.

Zostava U-15 : Ďuriš – Schön, Cencer, Pančík J., Belko, Vraždiak, Giertl, Pančík M., Majerčík, Bartoš, Horský
(Striedali : Fáber, Koštial, Kováčik)