Naši dorastenci netradične v stredu, nastúpili v dohrávanom stretnutí 9. kola na pôde Námestova, ktoré je v oboch kategóriách našim priamim konkurentom v boji o tabuľkové umiestnenie. Starší dorast U-19 svoj zápas nezvládol a podľahol domácim jednoznačne 3:0, naopak postupne sa zlepšujúca kategória U-17 remizovala 1:1.

Starší dorast U-19 pod vedením Ivana Dubínyho bojuje o zotrvanie v súťaži a v zápase s posledným Námestovom tlak nezvládol. Od úvodu boli lepší domáci, ktorí sa lepšie vyrovnali s chladným počasím a nekvalitným umelým trávnikom. Úvodné nedôrazné zakončenia skončili buď mimo brány alebo si s nimi poradil brankár Martinec, no v 18. minúte sa po centri a nedôslednom bránení v pokutovom území presadil domáci Brnča. Tlak domácich pokračoval, tlačili hlavne zo štandardných situácií, ale paradoxne našu prvú veľkú šancu mal v 28. minúte po rohu Ľuptáka Turňa, ale mieril tesne vedľa. Aj druhý polčas sa niesol v podobnom duchu, domáce Námestovo tlačilo po centroch z hry i rohov a po jednom sa presadil Miklušák, keď sa pretlačil cez obrancov Brezna 2:0. Tretí a rozhodujúci okamih prišiel ako inak po centrovanej lopte do pokutového územia, Miklušák sa na dvakrát presadil v osobnom súboji a stanovil na konečných 3:0. Aj napriek aktivite sa našim chlapcom už nepodarilo ani znížiť výsledok a po prehre padli na posledné miesto tabuľky II. ligy východ.

MŠK Námestovo – FK Brezno U-19   3 : 0   (1 : 0)

Zostava U-19 : Martinec – Sitarčík, Skaloš, Ľupták, Liskay, Nosáľ, Švantner (46´ Fáber), Kochan, Patúš (57´ Krnáč), Ambros, Turňa (72´ Kováčik P.)

Mladší dorast U-17 zlepšuje svoje výkony a zároveň aj výsledky, čo je veľkým potešením po ťažkom úvode súťaže. S tabuľkovým susedom z dna tabuľky si zverenci trénera Medveďa podelili po remíze 1:1, i keď počas celého zápasu v chladnom počasí a na umelom trávniku siahali na plný bodový zisk. Zápas začal ako obvykle v našom podaní a to je gólom súpera, i keď tento prišiel “až” v 13. minúte, keď sa po krásnej strele presadil Suľa. Zlepšujúce výkony chlapci potrvrdili v zostávajúcom priebehu hry, keď ani inkasovaný gól nezabrdzil našu aktivitu a vyrovnanie mal na kopačke Kán, ktorý zlyhal v samostatnom nájazde. Prvopolčasová najtesnejšia prehra vlievala nádej na bodový zisk, ktorý ešte viac priblížil v 55. minúte svojim premierovým gólom Schmiedl a vyrovnal na 1:1. Gól pribrzdil domácich a aktivitu prevzali do rúk mladí hráči Brezna, ktorí mali možnosť strhnúť víťazstvo na svoju stranu. Bohužiaľ v dvoch gólových príležitostiach nepochodili najskôr Kvietok a následne Longauer. Bod za remízu do tabuľky je pozitívom, čo potvrdzuje aj tréner Peter Medveď: “Zápas v chladnom počasí sme začali tak, aby sme skoro neinkasovali. Domáci napriek tomu išli do vedenia krásnym gólom, ale tento moment nás nepoložil a už v prvom polčase sme mali šance na vyrovnanie. Do druhého polčasu sme vstúpili nabudení, hráči ho celý odmakali a Schmiedl vyrovnal. Ďalší priebeh zápasu sme mali viac z hry, prišli aj gólové šance, ale gól sa nám už nepodarilo dať. Po zápase vládla spokojnosť, každý dobrý výsledok nás posúva vpred.”

MŠK Námestovo – FK Brezno U-17   1 : 1   (1 : 0)

Gól za Brezno : 55´ Schmiedl

Zostava U-17 : Seifert – Nagy, Švantner, Varga, Kvietok, Ondruš (60´ Bobok), Nepšinský, Koštial (41´ Longauer), Kán (71´ Šico), Kordík, Schmiedl