Uplynulý víkend priniesol pre náš klub historicky prvé zápasy dorastencov v II. lige dorastencov zatiaľ nie s bodovým ziskom a úvodný duel nového súťažného ročníka V. ligy mužov, v ktorom muži len remizovali s Krupinou. Podrobnejší sumár duelov a hodnotenia trénerov prinášame v článku.

Muži nastúpili na prvé kolo doma proti MFK Strojár Krupina a po góle novej posily v našom drese Petra Szczepaniaka len remizovali 1:1. Zaujímavosťou je, že proti rovnakému súperovi sme len pred niekoľkými týždňami končili neúplný ročník 2020/2021 a na jeho pôde sme získali tri body po výhre 1:3. Nedeľný duel však priniesol o poznanie vyrovnanejší priebeh a rozruch bol pred oboma bránkami. Na gól hosťujúceho Bohuša z pokutového kopu odpovedal spomínaný Szczepaniak, ale do konca zápasu sa už ani jednému z družstiev nepodarilo skórovať a tak sa body delili. Svoj pohľad na duel priniesol aj tréner Martin Auxt : ” V prvom polčase sme hrali nepresne a z našich chýb ťažil súper, ktorý sa dostával do nebezpečných brejkov. V 30. minúte bol odpískaný sporný pokutový kop proti nášmu mužstvu, ktorý hosťujúci hráč premenil na 0:1. O päť minút sa nám podarilo vyrovnať zásluhou prudkej strely od Szczepaniaka na 1:1. Súper hral počas celého zápasu zo zabezpečenej obrany a snažil sa hroziť protiútokmi, ktoré zneškodnil domáci brankár Kučera. V dnešnom zápase nám chýbala presnosť prihrávky a pokoj v zakončení hlavne pri šanciach, ktoré sme si v druhom polčase vytvorili. Záver zápasu bol ovplyvnený nepriaznivým počasím a prerušením hry. Zápas nám nevyšiel podľa predstáv, aj preto bol konečný výsledok 1:1.”

FK Brezno – MFK Strojár Krupina   1 : 1   (1 : 1)

Gól za Brezno : 35´ Szczepaniak

Zostava : Kučera – Strelec, Kováčik J., Liskay (77´ Boháčik), Baník, Morong, Lang (46´ Brndiar), Trajteľ, Szczepaniak (84´ Švantner), Molčan, Pribula

Starší dorast U-19 pod vedením trénera Dubínyho svoju premiéru v druhej lige herne zvládol, ale na body to nestačilo. Na pôde silného súpera MŠK Fomat Martin prehrali 3:1, keď náš jediný gól strelil Miroslav Kochan. Zápas na prírodnom ihrisku v Sučanoch ukázal, že druholigová úroveň je výrazne vyššia, na ktorú sme boli doteraz zvyknutí a i napriek tomu dokázali hráči U-19 konkurovať súperovi až do záverčného hvizdu, čo potvrdzuje v hodnotení aj tréner družstva Ivan Dubíny : “Hneď prvý zápas v II. lige nám ukázal, aká ťažká bude pre nas táto súťaž. Napriek prehre však mužstvo hlavne za výkon  v druhom polčase chválim. O výsledku rozhodli hrubé individuálne chyby jednotlivcov a naše nepremenene obrovské šance, keď sme 3x išli sami na bránu, ale bohužiaľ bez úspechu. Víťazstvo domácich je zaslúžené, ale teší ma, že sme im to veľmi sťažili. Zápas sa lámal za stavu 2:1. V tomto úseku hry sme mohli zápas zlomiť v nás prospech, ale nepremenené šance nás stali aspoň bod.  Toto novotvoriace sa mužstvo má napriek minimálnemu posilneniu potenciál, a ak budú chlapci ďalej poctivo pracovať v tréningu ako doteraz, prídu aj víťazstvá.”  To prvé môžu chlapci zaknihovať už v sobotu, keď na domácom trávniku v Brezne privítame FK Humenné.

MŠK Fomat Martin – FK Brezno U-19   3 : 1   (1 : 0)

Gól za Brezno : 61´ Kochan

Zostava U-19 : Martinec – Krnáč, Fáber, Ľupták (60´ Turňa), Liskay, Nosáľ, Sitarčík, Kochan, Kobzoš, Skaloš, Demeter

Mladší dorast U-17 vo svojej premiére narazil na ťažkého protivníka MŠK Fomat Martin a v oklieštenej zostave spoznal kvalitu II. ligy priamo na svojej koži. Prehra 14:0 je vysoká, ale určite nie je dôvodom na paniku. Družstvo pod vedením trénera Petra Medveďa sa postupne zohráva a až najbližšie týždne či mesiace ukážu, či je nastavená cesta správna. Pred mladými hráčmi Brezna je množstvo zápasov, v ktorých budú môcť napraviť svoj úvodný nezdar a hneď ďalšiu príležitosť budú mať v sobotu proti Humennému. Stručné hodnotenie zápasu poskytol aj tréner Medveď : “Zápas so súperom, ktorý podľa mňa bude patriť k najlepším v súťaži sa hodnotí ťažko. Hráči Martina nás predčili po všetkých stránkach a nešetrili ani chvíľu. Vieme, kde sa nachádzame a musíme pozbierať všetky sily a svedomito sa pripraviť na ďalší zápas.”

MŠK Fomat Martin – FK Brezno U-17   14 : 0   (6 : 0)

Zostava U-17 : Faluš – Belko, Švantner, Štugner, Longauer – Kordík, Kán – Šico, Bobok, Gajdoš (51´ Koštial) – Patúš