Dorastenci v rámci 32. kola druhej ligy cestovali do ďalekej Sniny a z oboch konfrontácií s domácimi sme si odniesli prehry o tri góly.

Starší dorast U-19 nastúpil v oklieštenej zostave a to sa podpísalo pod prehru hlavne v druhom polčase. Úvod zápasu bol vyrovnaný, obe družstvá hrali kombinačne, no boli to domáci, ktorí sa ujali vedenia v 12. minúte po góle Mitra. Herne zverenci trénera Petra Medveďa nesklamali, snažili sa o vyrovnanie, ku ktorému bol najbližšie v prvom polčase Demeter. Po tesnej prvopolčasovej prehre bolo snahou hráčov Brezna vyrovnať, čo sa im aj podarilo v 74. minúte po góle Mateja Kováčika. Keď sa zdalo, že gól domácich položí prišiel obrat za desať minút, kedy domáci trikrát skórovali a stanovili na konečných 4:1. ďalší smolný zápas v našom podaní hodnotí aj tréner Peter Medveď: “Po únavnej ceste na východ republiky sme kládli dôraz na vstup do zápasu. Aj keď sa domáci ujali vedenia, hrali sme dobre a mali sme viac z hry. V polčasovej prestávke sme si povedali, že skúsime s výsledkom niečo urobiť, čo sa nám aj podarilo po góle Kováčika. Gól mal mužstvo nakopnúť, žiaľ ďalšie góly padli na druhej strane. Musíme sa dať dokopy a pripraviť sa na ďalší zápas.”

MFK Snina – FK Brezno U-19   4 : 1   (1 : 0)

Gól za Brezno : 74´ Kováčik M.

Zostava U-19 : Martinec – Krnáč, Patúš (73´ Donoval), Turňa, Demeter, Kochan, Kováčik M., Kobzoš, Podoliaka, Nagy, Ambros

Mladší dorast U-17 s rovnakým súperom prehral rovnakým rozdielom, ale bohužiaľ opäť bez streleného gólu. Rovnako s oslabeným kádrom vstúpili mladší dorastenci do zápasu nešťastne, keď už v 5. minúte rýchlo inkasovali od domáceho Lopatu. Napriek tomu boli hráči Brezna v poli lepší, snažili sa o vyrovnanie a blízko k nemu mal Koštial, no v dobrej šanci nedokázal vyrovnať. Tesná polčasová prehra dávala nádej na zvrat, ale k tomu chýbali našim hráčom sily. Domáci už v druhom polčase umnou hrou zápas ustrážili a opäť rýchlym gólom v úvode polčasu otupili všetky naše snahy. Konečných 3:0 nie je zrkadlom hry na trávniku, čo hodnotí aj tréner Matej Švantner: “Do zápasu so Sninou sme nastúpili v novom rozostavení 3-4-3. Prvý polčas sme s týmto rozostavením súpera prekvapili a boli dominatnejším mužstvom, no boli to práve hráči domácich, ktorí otvorili skóre. Do polčasu sme súpera už k ničomu nepustili a my sme si vypracovali dva nájazdy na brankára, ktoré sme však nedokázali premeniť. Do druhého polčasu sme išli s cieľom zvrátiť výsledok, ale to sa nám nepodarilo a súper pridal ďalšie dva góly čím uzavrel skóre zápasu na 3:0. Dnešný zápas rozhodli individuálne chyby, ktoré náš súper dokázal využiť a na našu smolu sme my súperove chyby nevyužili.”

MFK Snina – FK Brezno U-17   3 : 0   (1 : 0)

Zostava U-17 : Faluš – Kán, Švantner, Ľupták, Nepšinský, Bobok, Kordík, Gajdoš, Bartoš, Schmiedl, Koštial (70´ Ďuriš)