Druhá liga žiakov aj za účasti našich chlapcov z FK Brezno sa blíži ku koncu a naďalej sa bojuje o každý jeden bodík do tabuľky. Na čele sa udržiavajú mladší žiaci U-13, ktorí sú aktuálne na druhom mieste v tabuľke a na opačnom póle tabuľky sú starší žiaci U-15, i keď sa chlapcom nedarí vyhrávať, výkony a výsledky sú výrazne lepšie ako počas jesennej časti.

Starší žiaci U-15 si v uplynulých dvoch kolách zmerali sily najskôr s MFK Strojár Krupina, kde na ihrisku súpera prehrali v pomre 3:1. Všetko dôležité sa odohralo v úvode zápasu, keď rýchle dva úvodné góly do 6. minúty zápasu padli do našej siete. Následne znížil z pokutového kopu v 13. minúte Erik Puška, ale domáci o štyri minúty nato stanovili na konečných 3:1. Zápas nám opäť ukázal rovnaké prvky ako sprevádzajú starších žiakov počas celej sezóny – lacné góly, problém s premieňaním šancí a chýbajúce nasedenie a pohyb počas celého zápasu. Zápas v Krupine hodnotí asistent trénera Samuel Belko: “Zápas prebiehal bez veľkých prekvapení. V improvizovanej zostave sme nastúpili na pôde súpera, od ktorého sme v jesennom zápase obdržali debakel. Hneď na začiatku sme inkasovali dva rýchle góly, ktoré chlapcov zrazili na kolená. Následne prišla možnosť aj pre nás v podobe penalty, ktorú sme premenili. Domáci však opäť odskočili na rozdiel dvoch gólov a zápas sa v nepriaznivých, extrémne horúcich podmienkach už len dohrával. Myslím si, že druhý polčas bol v našom podaní lepší, vytvorili sme si aj pár šancí, ktoré žiaľ neskončili gólom.”

MFK Strojár Krupina – FK Brezno U-15   3 : 1   (3 : 1)

Gól za Brezno : 13´ Puška E. (z PK)

Zostava U-15 : Štimac – Zemko, Kováčik J., Kováčik A., Seifert (52´ Pančík Maroš) – Koštial, Pančík Martin, Kvapil (52´ Kobela), Pindiak, Puška E. – Puška L.

Počas uplynulého víkendu starší žiaci hostili na domácom ihrisku súpera z neďalekého Brusna a po prijateľnom výsledku z Krupiny prišlo domáce trápenie a vysoká prehra 0:5. Bohužiaľ opäť v nekompletnej zostave a bez stabilného brankára sa naši chlapci len ťažko presadzovali a hostia dvomi gólmi v 7. a 12. minúte rýchlo získali hernú istotu, ktorá ich zdobila počas celého zápasu. Snahu našim chlapcom nemožno uprieť, ale bez streleného gólu sa zápas vyhrať nedá. Napriek prehre bol po zápase pozitívny tréner Miroslav Šnírer: “Náročný zápas, v ktorom sme sa snažili uspieť proti kvalitnému súperovi. V našej hre bolo vidieť viacero dobrých momentov, ale ľahké góly nás neustále zrážali na zem a len ťažko sme sa opäť dostávali do zápasu. Verím, že na ďalší zápas sa lepšie pripravíme a každý hráč splní svoju povinnosť v príprave na zápas aj priamo v zápase!”

FK Brezno U-15  –  FK 34 Brusno – Ondrej   0 : 5   (0 : 3)

Zostava U-15 : Kobela – Zemko, Kováčik J., Kováčik A., Štimac – Havlík (48´ Kršiak), Kvapil, Seifert, Pindiak (52´ Pančík Maroš), Puška E. – Puška L.

Mladší žiaci U-13 odohrali oba zápasy v rovnakom poradí a z tohor prvého na pôde Krupiny brali len bod po remíre 2:2. Súper z vrchných priečok tabuľky bol na domácom trávniku nepríjemným protivníkom, ale na našej strane bola viditeľná kvalita, ktorá však na výhru nestačila. Bojovný výkon domácich stačil na zlomenie našej aktivity, ktorá aj viedla k otočke z 0:1 po góloch Adamčáka a Fuseka, ale domácim sa nakoniec podarilo vyrovnať. Nespokojný s prístupom a aj výkonom bol tréner Miroslav Medveď: “Na veľkom a tvrdom ihrisku nás lopta vôbec neposlúchala. Vôbec sme nedodržiavali pokyny z kabíny. Kolektívny výkon, ktorým sme sa chceli prezentovať sme nahradili individuálnym trápením sa, ktoré dopĺňali hrubé individuálne chyby. Druhý polčas bol jednoznačne našim najhorším vystúpením. Za jeden bod môžme byť radi.”

MFK Strojár Krupina – FK Brezno U-13   2 : 2   (1 : 2)

Góly za Brezno : Adamčák, Fusek

Zostava U-13 : Smékal – Kvietok, Jozefík, Giertl Juraj, Adamčák, Fusek, Jendrašík A., Buša, Cernat
(Striedali: Jendrašík S., Turňa, Bartoš, Caban)

Nevydarený výkon a aj výsledok neodradil mladších žiakov a na domácom ihrisku si to odnieslo FK Brusno – Ondrej. Vysoká výhra 14:1 a hlavne dobrý výkon boli odmenou za trvrdú tréningovú prácu počas týždňa. V zápase sa presadilo viacero strelcov a chlapci ukázali aj pekné futbalové akcie. Súper dohrával zápas bez striedaní, čo ovplyvnilo aj jeho výkon, ale v prvom rade sme vďačný a hrdý na výkon chlapcov z FK Brezno, čo potvrdzuje v hodnotení aj tréner Miroslav Medveď: “Presne takto by mal vyzerať zápas mladších žiakov. Pekné počasie, radosť z hry, každý sa dostal na ihrisko a zahral si, všetci odchádzali spokojní!”

FK Brezno U-13  –  FK 34 Brusno – Ondrej   14 : 1   (5 : 1)

Góly za Brezno : Adamčák 4, Cernat 4, Fusek 2, Buša 2, Jendrašík S., Štulrajter

Zostava U-13 : Smékal – Červenák A., Jozefík, Šucha, Adamčák, Fusek, Koštial, Buša, Cernat
(Striedali: Štulrajter, Jendrašík A., Jendrašík S., Turňa, Bartoš, Caban)