Víkend v znamení futbalu pokračoval aj minulý týždeň, keď si žiacke družstvá zmerali sily s MFK Zvolen (ligové výbery mladších žiakov U-13 a U-12) a najstaršia prípravka U-11 bojovala a konfrontovala sa s ligovými výbermi prípraviek v hale Badín. Hneď v úvode musíme povedať, že potešili výsledkovo aj herne všetky družstvá, z čoho máme nesmiernu radosť!

Starší žiaci U-15 odohrali svoj zápas v sobotu na domácej umelej tráve Banisko a v objostranne kvalitnom zápase zvíťazili 4:3. Zverenci trénera Mateja Švantnera s ročníkovo mladším súperom nedominovali len fyzicky, ale aj herne, čo potvrdil vo svojom hodnotení aj tréner Matej Švantner: “Ďalší prípravný zápas, tentokrát proti Zvolenu sme zvládli výsledkovo aj herne. Celý zápas sme sa snažili hrať kombinačne už od vlastnej brány a pod tlakom, začo chlapcov chválim. V zápase však boli aj negatíva, ktoré sa budeme snažiť odstrániť vo zvyšku prebiehajúceho prípravného obdobia.”

FK Brezno U-15  –  MFK Zvolen U-13   4 : 3   (1 : 1)

Góly za Brezno : Kršiak, Koštial, Pindiak, vlastný

Zostava U-15 : Kováčik O. – Mora, Kováčik J., Kováčik A., Zemko – Koštial, Pančík Martin – Seifert, Kršiak, Puška E. – Puška L.
(striedali : Pindiak, Štimac, Kvapil)

Mladší žiaci U-13 rovnako proti Zvolenu odohrali vyrovnaný zápas, keď súboj dvoch vekovo približných ročníkov od úvodu nemal výrazného favorita. Na našej strane chýbala ľahkosť a aj napriek snahe padol počas celého zápasu len jeden gól. Na naše šťastie do siete hosťujúceho Zvolena, a tak sa hráči pod vedením trénera Jakuba Vozára tešili z najtesnejšieho víťažstva 1:0. Napriek tesnej výhre nebol po zápase s výkonom svojich hráčov spokojný ani tréner Jakub Vozár: “Zápas, ktorý sme odohrali proti Zvolenu nesplnil moje očakávania. Naša hra nemala myšlienku, nepracovali sme s priestorom a vôbec nemysleli futbalovo. Hra bola rozháraná, behaví hráči Zvolena nám to poriadne komplikovali a mali sme problém vymyslieť niečo futbalové. Hralo sa prevažne medzi šestnástkami a teda viac gólov či už na našej strane alebo strane súpera padnúť ani nemohlo.”

FK Brezno U-13  –  MFK Zvolen U-12   1 : 0   (0 : 0)

Gól za Brezno : Šucha

Zostava U-13 : Smékal – Giertl Ján, Jozefík, Kvietok, Adamčák, Buša, Fusek, Giertl Juraj, Cernat
(Striedali: Jendrašík A., Jendrašík S., Štulrajter, Kobza, Červenák A., Červenák T., Turňa, Šucha, Lukáč, Pôbiš)

Prípravka U-11 v nedeľu 5.3.2023 odohrala najťažší turnaj počas zimného prípravného obdobia. Prijali sme pozvanie RSC Hamsik Academy na turnaj družstiev z Útvarov talentovanej mládeže kategórie U-10, kde sme si postupne zmerali sily s domácim RSC Hamsik Academy, MFK Tatran Liptovský Mikuláš a MŠK Fomat Martin. Súperi mali vo svojich výberoch hráčov ročníka narodenia 2013 a rovnako aj v našom drese hrali chlapci ročníka 2013, ktorých mohli doplniť aj hráči ročníka 2012 (za Brezno nastúpili pomerne rovnako hráči 2012 a 2013). Súperi nám ukázali svoju kvalitu a výber hráčov zo svojich regiónov, ale nestratili sa ani chlapci z Brezna. Bohužiaľ na výhru sme nedosiahli, ale v dvoch dueloch proti silným výberom Hamsik Academy a Liptovskému Mikulášu sme siahali minimálne po bode. Po turnaji však prevládali pozitíva, čo vyjadril v hodnotení aj tréner Tomáš Lysina: “Prvý a tretí zápas sme neodohrali dobre, striedali sme dobré momenty so slabými. Dokázali sme súpera dostať pod tlak a vytvoriť si šance, ale následne sme poľavili v aktivite, čo súper využil a inkasovali sme. V druhom a štvrtom zápase sme hrali výborne! Dokázali sme sa individuálne presadzovať, vytvárať si dostatok šancí. Do útočenia sa zapájali aj obrancovia a podarilo sa nám streliť aj pekné góly. Všetci hráči odohrali výborny turnaj a bol vidieť progres vo výkone. Herne sme sa vyrovnali aj silným súperom, s ktorými sme sa doteraz nekonfrontovali.”

Výsledky turnaja:

FK Brezno – MŠK Fomat Martin                      1 : 5 (Gól za Brezno : Ambros)
FK Brezno – MFK Tatran L. Mikuláš                1 : 2 (Gól za Brezno : Horský)
FK Brezno – RSC Hamsik Academy modrí     0 : 2
FK Brezno – RSC Hamsik Academy žltí          3 : 4 (Góly za Brezno : Horský, Ambros, Žilinová)

FK Brezno reprezentovali : Michal Kováčik, Andrej Blaschke, Jozef Berčík, Mellisa Žilinová, Lukas Bartoš, Jakub Giertl, Matúš Horský, Juraj Giertl, Samir Murad, Oliver Rusnák, Tobiáš Ambros