Premiérové účinkovanie žiakov FK Brezno v druhej najvyššej súťaži má za sebou jesennú časť. Ukončili sme ju dvojzápasov na pôde lídra v oboch kategóriách MFK Detva a následne opäť na ihrisku súpera MFK Žarnovica. V Detve herne nesklamali obe kategórie, i keď body sme z ihriska súpera neodniesli, no chlapci si to vyhradili v sobotu v Žarnovici, keď sa podarilo zvíťaziť aj starším aj mladším žiakom, a tak ukončili jeseň víťazstvami!

MFK Detva  –  FK Brezno U-15   6 : 0 (1 : 0)

Zostava U-15 : Rusnák – Mora (62´ Štimac), Kováčik A., Kováčik J., Zemko – Pančík Martin, Kováčik O. – Pindiak (53´ Kobela), Kršiak, Seifert – Pančík Maroš (36´ Horský)

Hodnotenie trénera Mateja Švantnera: Zápas s Detvou, ktorá je lídrom tabuľky, bol zápas dvoch rozdielnych polčasov. Do zápasu sme vstúpili s cieľom udržať čo najdlhšie nulu a ohroziť súperovu bránu prevažne z protiútokov. Prvý polčas sa nám to darilo výborne. Súpera sme nepustili do žiadnej vyloženej šance a boli sme to práve my, ktorí mohli skórovať, no trafili sme len konštrukciu brány. Chlapci plnili taktické pokyny a obranná formácia pracovala zodpovedne až do 34. minúty, kde súper využil odrazenú loptu a skóroval. Druhý polčas ukázala Detva svoju kvalitu a góly pribúdali v našej sieti. Výsledok neodzrkadľuje hru na ihrisku, preto ma mrzí opäť vysoký počet gólov. Chlapcov za odvedenú hru chválim a verím, že si výkon z prvého polčasu prenesieme do posledného kola, ktoré odohráme v Žarnovici.

MFK Žarnovica  –  FK Brezno U-15  0 : 2 (0 : 2)

Góly za Brezno : 26´ Seifert, 35´ Pančík Martin

Zostava U-15 : Rusnák – Mora, Kováčik J., Kováčik A., Zemko – Pančík Martin, Kováčik O. (69´ Kvapil) – Pindiak (55´ Cencer), Kršiak, Seifert (66´ Štimac) – Pančík Maroš (36´ Horský)

Hodnotenie trénera Mateja Švantnera: Posledný zápas jesennej časti sme odohrali na ihrisku v Žarnovici. Súperovi zo Žarnovice sme mali čo vracať, keďže doma sme s nimi prehrali a aj sa nám to podarili. V zápase sme boli futbalovejším, bojovnejším mužstvom a sršalo z nás odhodlanie pobiť sa o víťazstvo. Prvý polčas začal opatrne, od 15. do 25. minúty nás súper pritlačil, my sme to však ustáli a hneď v 26. minúte otvoril skóre Seifert, ktorý dorážal strelu Martina Pančíka. Od tohto momentu sme boli lepším mužstvom, vychádzali nám natrénované veci z tréningu a v 35. minúte zvyšoval na 0:2 v náš prospech Pančík Martin po výbornom centri Pindiaka. Pred druhým polčasom som upozorňoval chlapcov na prvých 10-15 minút druhého polčasu, kde nás súper aj pritlačil, my sme to opäť zvládli a do konca zápasu sme kontrolovali stav a zvíťazili 0:2. Teší ma emócia a obetavosť chlapcov v celom zápase. Čaká nás zimná prestávka, v ktorej ešte máme čo zlepšovať, ale progres v tomto zápase, oproti prvému zápasu s mužstvom Žarnovice motivuje. Chlapcom ďakujem za víťazné ukončenie jesennej časti a postupne prechádzame do prípravy na jarnú časť, v ktorej máme súperom čo vracať.

MFK Detva – FK Brezno U-13 2 : 0 (0 : 0)

Zostava U-13 : Smékal – Kvietok, Jozefík, Giertl Ján, Cernat, Koštial, Fusek, Jendrašík A., Adamčák
(striedali: Horský, Buša, Jendrašík S., Giertl Juraj, Lukáč, Šucha, Červenák A., Červenák T.)

Hodnotenie trénera Miroslava Medveďa: Stretnutie prvých dvoch  družstiev tabuľky prinieslo bojovný futbal. V defenzíve sme hrali výborne, ale prechod do útoku a samotná útočná fáza bola dosť zlá. Veľmi rýchlo sme sa zbavovali lôpt a na veľkom ihrisku nás stálo veľa síl dokým sme loptu znovu získali. Šancí bolo málo a ani jendu sme nedokázali premeniť. Súperovi sa podarilo v 3. minúte druhého polčasu streliť gól a my sme mu nedokázali odpovedať. V závere sme hrali vabank a znovu sme inkasovali, čo definitívne pochovalo naše šance na body z tohto zápasu. Detva bola súperom, s ktorým sa dal hrať vyrovnaný futbal, škoda zbytočného rešpektu z našej strany.”

MFK Žarnovica  –  FK Brezno U-13   1 : 2   (0 : 2)

Góly za Brezno : Cernat, Horský

Zostava U-13 : Smékal – Kvietok, Jozefík, Giertl Ján, Cernat, Koštial, Fusek,, Jendrašík A., Adamčák
(striedali: Horský, Buša, Giertl Juraj, Srnka, Šucha, Jendrašík S., Kobza, Kalvaster, Štulrajter)

Hodnotenie trénera Miroslava Medveďa: Na veľmi ťažkom teréne sme v poslednom zápase jesennej časti začali vynikajúco. Po rohovom kope sme už v druhej minúte dotlačili loptu do siete súpera. Držali sme loptu a celkom dobre sme kombinovali, čo nám prinieslo aj druhý gól. Súper sa nedostal k ničomu. Cez prestávku sme chlapcov pochválili a s energiou sme vybehli do druhého polčasu. Súper začal nakopávať dlhé lopty a my sme zabudli na výkon z prvého polčasu, pokyny z kabíny  a začali preteky v nakopávaní. Kto vykopne vyššie a kto ďalej. S futbalom to nemalo nič spoločné. Keď po chybe pri našom rohovom kope hráči zo Žarnovice znížili na naše kopačky pribudla ešte aj nervozita. Víťazstvo sme ubránili, ale toto bol súper, s ktorým sme mali hrať podľa našich nôt celý zápas a nie si nechať vnútiť ich hru. Aj keď sme vyhrali, ostala nám trpká príchuť za druhý polčas.