Uplynulý víkend opäť priniesol viacero futbalových zápolení našich mladých futbalistov! Starší žiaci si zmerali sily s ligovým výberom Zvolena U-14, mladší žiaci absolvovali domáci halový turnaj a naša najmladšia prípravka má za sebou svoj prvý turnaj! Viac sa dočítate v článku…

Starší žiaci U-15 pod vedením trénerov Mateja Švantnera a Miroslava Moru má za sebou svoj prvý prípravný zápas, ktorý odohrali v nedeľu 5.2. proti MFK Zvolen U-14. V mrazivom počasí sme na našej umelej tráve na Banisku súperovi vzdorovali hlavne prvý polčas, kedy sme dokázali držať krok aj výsledkovo aj futbalovo, no po druhopolčasovom prestriedaní už dominovali hostia, ktorý zaslúžene zvíťazili v pomere 2:6. Napriek tomu prevládali v zápase pozitíva, čo môžu chlapci potvrdiť v ďalšom prípravnom zápase proti Banskej Štiavnici, ktorý odohráme v nedeľu 12.2.2023 opäť na umelej tráve Brezno – Banisko.

FK Brezno U-15  –  MFK Zvolen U-14   2 : 6 (2 : 3)

Góly za Brezno: Pančík Martin, Kováčik J.

FK Brezno U-15 : Rusnák – Mora, Kováčik J., Kováčik A., Zemko – Pančík Martin, Koštial – Pindiak, Kršiak, Puška – Kvapil (striedali: Giertl, Kováčik O., Havlík)

Mladší žiaci U-13 absolvovali v sobotu domáci halový turnaj, keď sa naši chlapci rozdelený do dvoch družstiev (modrí, červení – pod vedením trénerov Miroslava Medveďa a Jakuba Vozára) konfrontovali s mladšími žiakmi Oranjes Zvolen a ŠK Badín. Po bezproblémovom priebehu a výborných zápasoch, ktoré ocenili aj tréneri súperov sa z víťazstva radovali hráči Brezna – modrí, ktorí zvíťazili vo všetkých troch dueloch, pred ŠK Badín a na treťom mieste skončila druhá partia chlapcov z Brezna – červení. Rovnako aj na mladších žiakov čaká už prvý prípravný zápas na domácom ihrisku v nedeľu proti Banskej Štiavnici.

Zostava FK Brezno – modrí : Jendrašík S. – Koštial, Kvietok, Adamčák, Buša, Cernat, Červenák A., Fusek

Zostava FK Brezno – červení : Smékal – Šucha, Jozefík, Jendrašík A., Červenák T., Turňa, Giertl Ján, Štulrajter, Kobza

Poslednou mládežníckou kategóriou, ktorá počas víkendu bojovala o body bola najmladšia prípravka. Hráči ročníka 2014 a mladší odohrali svoj prvý (väčšina z hráčov aj prvý vo svojej futbalovej kariére) turnaj v Závadke nad Hronom, kde si postupne zmerali sily s rovesníkmi z Polomky, Čierneho Balogu, Heľpy a Benuša. V drese FK Brezno boli len traja hráči ročníka 2014 a zvyšok tvorili mladší hráči, čo sa odzrkadlilo na výsledkoch, ale nie na hernom prejave a túžbe po víťazstvách. Chlapci výborne zvládli prvé dva zápasy proti finalistom turnaja z Polomky a Čierneho Balogu, keď v obocj zápasoch siahali na body a len kúsok chýbal k radosti. Posledné dva zápasy už neboli podľa predstáv, keďže postupne mladším chlapcom odchádzali fyzicky i psychické sily a boli z toho vyššie prehry, ktoré budú výborným odrazovým mostíkom do ďalších turnajov! Pochvalu za reprezentáciu klubu si zaslúžia všetci zúčastnení hráči, ktorí ukázali správnosť cesty pracovať s mladými hráčmi v Brezne a okolí!

Výsledky turnaja:

FK Brezno – TJ Tatran Polomka       0 : 2
FK Brezno – Partizán Čierny Balog  0 : 1
FK Brezno – ŠK Heľpa                        1 : 4 (Gól: Bulava)
FK Brezno – TJ Slovan Beňuš            0 : 6

FK Brezno U-9 reprezentovali : Zlúky – Bošeľa, Surový, Jendrašík, Bulava, Auxt, Rosík, Strmeň, Aschenbrier, Ľupták