Muži v ďalšom prípravnom zápase nastúpili proti IV. ligistovi z Detvy a hlavne po zlepšenom výkone v druhom polčase remizovali 1:1. Zverenci trénera Ivana Dubínyho nastúpili v oklieštenej zostave a prvý polčas to bolo na ihrisku vidieť. Hostia boli lepším družstvom a na našej strane bol viditeľný výpadok rozdielových hráčov Trajteľa či Molčana. Po polčasovej prestávke a prestriedaní sa obraz hry výrazne zmenil a hru prevzali pod kontrolu hráči Brezna. Odmenou im bol vyrovnávajúci gól Pribulu a ďalšie množstvo šancí, ktoré ostali bohužiaľ nevyužité. Podrobné hodnotenie zápasu prináša tréner Ivan Dubíny: “V ďalšom prípravnom zápase sme znova nastúpili proti mužstvu z vyššej sútaže. Zápas splnil to, čo sme od neho očakávali. Nastúpili sme nekompletní a v prvom polčase to bolo na našej hre vidieť. Viazla nám organizácia hry v defenzíve a hostia mali preto opticky viac z hry. Po zbytočnom rohovom kope a zlom branení sme inkasovali. Po polčasovom dohovore a prestriedani sa naša hra rapídne zlepšila. Výborne sme kombinovali, zlepšili sme pohyb a dostávali sme sa do tutových šancí, ktoré sme však zahadzovali a z brankára hostí sme urobili najlepšieho hráča ich mužstva. Za druhý polčas chlapcov až na efektivitu v koncovke chválim. Tento zápas nám trénerom znova veľa ukázal a vieme do ďalšej časti prípravy na čom musíme pracovať. Teší ma, že aj v nekompletnom zložení chlapci išli nadoraz a o víťazstvo bojovali do poslednej minúty zápasu.” Video so zostrihom dôležitých okamihov zo zápasu nájdete tu: https://streamable.com/bwnlq7

FK Brezno – MFK Detva   1 : 1   (0 : 1)

Gól za Brezno : Pribula

Zostava : Kučera – Kováčik O., Gašperan, Morong, Baník, Szczepaniak, Brndiar, Vozár, Bodnárik, Škvarka, Pribula
Striedali : Gajdošík, Turňa, Baran