Muži prelomili negatívnu sériu troch zápasov bez výhry a v 23. kole zvíťazili na pôde TJ Slovan Dudince 1:3, keď o našej výhre rozhodol dvomi gólmi striedajúci Ondrej Pribula.

Úvodné minúty patrili hráčom trénera Dubínyho, ktorí sa kombinačnou hrou dostávali do tlaku, bohužiaľ ale v jedinej väčšej šanci zlyhal po centri Molčana Oliver Kováčik. Naopak domáci vyčkávali na chyby a snažili sa jednoduchými loptami prekonať obranu Brezna. Prvé dve obrovské gólové šance prišli na strane domácich, po slede nepresností a nedôrazu na našej strane sa v stopercentných šanciach ocitli domáci útočníci, ale mladý brankár Martinec náš tím podržal. V 32. minúte sa v rovnakej situácii ocitol Oliver Trajteľ, keď zachytil zlý odkop domácej obrany a z jedenástich metrov sa nepomýlil 0:1. Gól priniesol kľud na naše kopačky, zápas mal očakávaný priebeh, až prišla posledná minúta prvého polčasu a nešťastný gól od Mrázeka v našej sieti po chybe na ľavej strane. Druhý polčas sa obraz hry nezmenil, hráči Brezna dobre kombinovali a húževnatí domáci odolávali. V 63. minúte sa po dvoch minútach na ihrisku dostal do šance striedajúci Pribula a chladnokrvne poslal náš tím do vedenia 1:2. Rovnaký hráč stanovil desať minút pred koncom svojim druhým gólom stav na 1:3 a po troch dueloch sa mohli hráči Brezna radovať z víťazstva, ktoré zhodnotil aj tréner Ivan Dubíny: “V Dudinciach sa hralo pre nás z nepochopiteľných dôvodov na vedľajšej hracej ploche, ktorá bola nerovná a vôbec nevyhovovala nášmu štýlu hry. V prvom polčase bol náš výkon rozharaný, v druhom polčase nám vyšli striedania a gólmi Pribulu sme zápas doviedli do víťazného konca.”

TJ Slovan Dudince – FK Brezno   1 : 3   (1 : 1)

Góly za Brezno : 32´ Trajteľ, 63´ a 80´ Pribula

Zostava : Martinec – Morong (61´ Pribula), Brndiar, Liskay, Baník (73´ Kupec), Kováčik O., Skaloš, Trajteľ, Szczepaniak, Molčan (89´ Daxner), Giertl (61´ Kobzoš)