Dorast ukončil prvý súťažný týždeň tretím majstrovským zápasom, keď sme na domácom trávniku privítali MŠK Fomat Martin. V oboch zápasoch boli hostia futbalovejším družstvom, no na našich chlapcov bolo vidieť veľké odhodlanie a to bolo odmenené, po remízach 2:2 a 0:0 si pripísali do tabuľky po bode aj starší aj mladší dorastenci. Sumár zápasov prinášame v ďalších riadkoch.

Starší dorast U-19 chcel proti Martinu odčiniť prehru z Lučenca a to sa zverencom trénera Medveďa podarilo v úvode náramne. Mierne podcenenie zo strany hostí potrestal hneď v úvode individuálnym prienikom aktívny Kobzoš, ale mieril ešte tesne vedľa. V 20. minúte to už vyšlo, Kobzoš bol faulovaný v pokutovom území a kapitán Liskay poslal Brezno do vedenia 1:0. O dve minúty fauloval vo vlastnom pokutovom území brankár Martinec a hostia dostali rovnakú výhodu pokutového kopu, no Palider mieril vedľa. Územná prevaha hostí končila na dobre brániacich a obetavých hráčoch Brezna a naopak na opačnej strane hrozili z rýchlych útokov. V 35. minúte nedorozumenie v obrane hostí využil rýchly Kobzoš a zvýšil vedenie Brezna na polčasových 2:0, i keď hneď v zápätí musel vyškriabať krásnym zákrokom loptu z pod brvna po strele Palidera brankár Martinec. Hostia v druhom polčase zvyšovali svoj tlak, obetavá obrana a výborné zákroky brankára Aurela Martinca držali našich chlapcov v hre až do 79. minúty, keď sa po centri z vnútra pokutového územia presadil Staš 2:1. Bohužiaľ pre našich chlapcov vyrovnal na konečných 2:2 po podobnej situácii Tichý a z dobre rozbehnutého zápasu odchádzame s jedným bodom. Napriek tomu bol spokojný po zápase aj tréner Medveď: ” V oklieštenej zostave sme nastúpili odhodlaný pobiť sa o dobrý výsledok. Súper nás asi trošku podcenil a keď sme sa po faule na Kobzoša z pokutového kopu ujali vedenia, bolo nás plmé ihrisko. Kobzoš následne vygradoval svoj dobrý výkon gólom na 2:0. Vedeli sme, že druhý polčas bude ťažký, ale Martinec nás svojimi zákrokmi držal nad vodou. Chýbalo nám desať minút a mohlo z toho byť prekvapenie kola, ale aj s bodom vládne po zápase spokojnosť. Chválim všetkých hráčov!”

FK Brezno U-19  –  MŠK Fomat Martin 2 : 2   (2 : 0)

Góly za Brezno : 21´ Liskay (z PK), 35´ Kobzoš

Zostava U-19 : Martinec – Fáber, Liskay, Ambros, Pindeš, Švantner, Kochan, Turňa, Donoval (77´ Kordík), Kobzoš (61´ Patúš), Šperka

Mladší dorast U-17 po výhre v Lučenci pokračuje v bodových zápisoch a po bezgólovej remíze s Martinom má v tabuľke ďalší bod. Hostia počas celého zápasu herne dominovali, ale naši chlapci pod vedením asistenta trénera Vladislava Koštiala bojovali o každú loptu a prezentovali sa dobrou defenzívou, ktorú dobrým výkonom v bráne podporil aj Kvietok. Naopak po zisku lopty hrozili rýchlymi útokmi, keď napríklad jeden z nich nedotiahol do úspešného konca Koštial. Aj druhý polčas po prestriedaní pokračoval tlak na bránu Brezna, no bez výrazných gólových šancí. Mladí hráči Brezna už nedokázali v útočnej fáze hlavne nedostatkom síl byť nebezpečnejší a v obrane aj s vypätím posledných síl odolali a vybojovali cenný bod do tabuľky.

FK Brezno U-17  –  MŠK Fomat Martin   0 : 0

Zostava U-17 : Kvietok – Štugner, Varga (62´ Šico), Nagy, Švantner, Bobok (41´ Longauer), Gajdoš, Ľupták, Ondruš, Schmiedl (41´ Ujčík), Koštial