Ďalší stredajší termín využil náš A-tím na prípravný zápas, keď si 9.3.2022 na umelom trávniku v Podbrezovej – Skalici zmeral sily s účastníkom I. triedy FK Sokol Braväcovo. Po vydarenom zápase proti Podkoniciam sa iné ako víťazstvo neočakávalo, no proti húževnatému súperovi sme len remizovali 2:2.

Do zápasu sme vstúpili najhorším možným spôsobom a ihneď v úvode sme inkasovali po individuálnej akcii hráča súpera. Gól nás nakopol, ale vo vyložených šanciach postupne zlyhal Szczepaniak či Trajteľ. O vyrovnanie na 1:1 sa postaral po skrumáži v pokutovom území Peter Szczepaniak. Ani gól však nezlomil zápas na našu stranu, i keď herná dominancia bola na našej strane, ale hostia po ojedinelej akcii zvýšili na 1:2. Viacero ďalších šancí ostalo na našej strane nevyužitých a tak na konečných 2:2 vyrovnal z pokutového kopu sám faulovaný Dominik Molčan. K zápasu sa vyjadril aj tréner A-tímu Ivan Dubíny : “Prípravný zápas s Braväcovom bol poučný hlavne pre hráčov. Nastúpili sme nekoncetrovane, bez emócie a súper išiel hneď do vedenia. V ďalšom úseku hry sme zahodili veľké množstvo šancí, z čoho chlapci ešte viac znervózneli. V podobnom duchu sa niesol aj druhý polčas. Neustále dobíjanie brány hostí, veľké množstvo gólových príležitostí, ale s veľmi neefektívnou koncovkou, čo sa zatiaľ ukazuje ako naša najväčšia slabina. Chlapci si už v polčasovej prestávke uvedomili, že nastavenie na zápas nebolo správne a viem, že už v najbližšom zápase sa to nezopakuje. Aj preto bol tento zápas poučný hlavne pre nich.

FK Brezno – FK Sokola Braväcovo   2 : 2

Góly za Brezno : Szczepaniak, Molčan (z PK)

Zostava : Kučera – Kováčik O., Liskay, Kováčik J., Baník – Brndiar, Szczepaniak – Morong, Trajteľ, Molčan – Skaloš
(Striedali : Giertl, Martinec, Daxner, Kobzoš, Demeter)