Na Veľkonočnú nedeľu odohral náš A-tím na domácom ihrisku 2. kolo jarnej časti proti lídrovi ligy. Skvelá divácka kulisa (712 divákov) videla záverečný finiš nášho tímu. Na plný bodový zisk to žiaľ nestačilo. Po celozápasovej prevahe sme s lídrom získali len bod.

Ďalší zápas odohrá náš A-tím v nedeľu 7.4. o 15:30 v Slovenských Ďarmotách.

15. kolo, 31.03. o 15:00
FK BREZNO 2:2 TJ Slovan Tomášovce
Góly: Szczepaniak 2

Zostava FK Brezno:
Morong P. – Kupec (58’ Brndiar), Skaloš, Gordan – Baliak (81’ Kafrík), Ambros, Morong M., Kováčik (81’ Hanzlovič) – Tréger (72’ Tyčiak), Kovalčík, Szczepaniak

Hodnotenie trénera Marcela Turňu: “V zápase s 1. družstvom tabuľky sme mali celozápasovú prevahu, no na víťazstvo to nestačilo. Hostia prišli s defenzívnou taktikou, s cieľom hrať na rýchle brejky a ich taktika im priniesla bod. My sme mali v prvom polčase absolútnu hernú prevahu, hostia sa len sporadicky dostávali na našu polovicu a šancu si ani nevypracovali. My sme sa však v prepustenom priestore pred súperovou šestnástkou ťažšie presadzovali, nedokázali sme sa dostať za chrbát obrany do vyloženej šance, pološance alebo strely, ktoré sme si vypracovali buď zneškodnil brankár hostí, alebo sme netrafili priestor brány. Druhý polčas sme začali zle, hneď v úvode sme inkasovali zbytočný gól zo štandardnej situácie, kde sme benevolenciou pri bránení pomohli dostať sa hosťom do výhody. Ešte viac sa zatiahli a zatvorili vlastnú polku ihriska a nám sa o to ťažšie kombinovalo v poslednej tretine ihriska, kde sa rozhodujú zápasy. Navyše sme ešte opäť veľmi zle vyriešili defenzívny súboj na našej polke ihriska a urobili zbytočný, naivný faul, po ktorom nasledoval pokutový kop a hostia získali pohodlný, dvojgólový náskok. Mužstvo však veľmi dobre zareagovalo, vyvinuli sme tlak na súpera a dvoma gólmi v 85. a 90. minúte sme dokázali získať z tohto zápasu aspoň bod. Mužstvo si zaslúži pochvalu za odvedený výkon, hru, ktorú sme predviedli, ochotu hrať až do konca, len škoda sporných situácií, z ktorých sme dostali góly a musíme sa z tohto poučiť, pretože v takýchto zápasoch rozhodujú detaily a tie nás obrali s vedúcim celkom súťaže, ktorý ešte neprehral o tri body.”