Výhra nad Sásovou posunula našich mužov na delené prvé miesto a pred derby zápasom s Bacúchom sa nachádzame na čele. Pohodu na kopačkách zverencov trénera Auxta pridali tri strelené góly a pevná obrana na čele s mladými hráčmi Trnkom a Jakubom Kováčikom.

Úvod zápasu patril hosťom zo Sásovej, ktorý dobre kombinovali a aktívnou hrou robili domácim problémy. Postupom času sa dostávali viac do hry aj zverenci trénera Auxta, čo sa odrzkadlilo v 28. minúte, keď sa po centri aktívneho Olivera Kováčika z blízka presadil Trnka 1:0. O dve minúty nato sa k odrazenej lopte dostal Oliver Kováčik a zvýšil naše vedenie na 2:0. Hostia sa po dvoch rýchlych góloch len ťažko dostávali späť do zápasu a prvé dejstvo ostalo v réžii Brezna. Druhý polčas sa obraz hry nezmenil, obe mužstvá sa snažili presadiť kombinačnou hrou a na gól čakali diváci do 60. minúty. Keď sa po jednom z rohových kopov presadil Kollár 2:1. Gól domácimi nezatriasol a odpoveďou na zníženie bol upokojúci gól na 3:1, ktorý vsietil v 76. minúte opäť Oliver Kováčik, ktorý sa s dvomi gólmi a asistenciou stal jednoznačne mužom zápasu. Víťazstvo posunulo hráčov na čelo tabuľky a pred ďalším náročným zápasom vlialo do žíl novú energiu. Pevne veríme, že po derby zápase na ihrisku Bacúcha sa budeme opäť radovať zo zisku troch bodov.

FK Brezno – ŠK Sásová   3 : 1   (2 : 0)

Góly : 28´ Trnka, 30´ a 76´ O. Kováčik

Zostava : Kučera – Morong, Trnka, Kováčik J., Molčan, Kováčik O., Lang, Brndiar, Trajteľ, Szczepaniak, Pribula (11´ Švantner, 87´ Bartoš)