Jarnú časť odštartovali svojimi zápasmi aj kategórie dorastu a žiakov.

Starší dorastenci U-19 a mladší dorastenci U-17 v priebehu 5 dní odohrali hneď prvé 2. kolá jarnej časti. Najprv nastúpili na ihrisku v Rimavskej Sobote a o pár dní neskôr privítali na domácom ihrisku hráčov Kováčovej.

14. kolo, 23.03. o 10:00
MŠK Rimavská Sobota 3:1 FK BREZNO
Gól: Kán

Zostava FK Brezno:
Kňazík – Kán, Švantner, Barabas – Friš, Gajdoš, Pauko, Riapoš, Šico – Patúš, Bartoš (46’ Belko)

Hodnotenie trénera Rastislava Riapoša: “Domáci hráči nastúpili do zápasu lepšie, prvý polčas nás prehrávali a boli lepším tímom, čo vyústilo aj do troch strelených gólov. Po polčasovej prestávke sme zlepšili náš výkon, boli sme častejšie na lopte, zlepšili pohyb a vyrovnali hru. Druhý polčas bol z našej strany dobrý. Chalani to nezabalili,  práve naopak. Bojovali a zaslúžene strelili gól, ktorý bol jediný v druhej časti stretnutia. Za druhý polčas som hráčom poďakoval a vyslovil presvedčenie, že do budúcich zápasov môžeme stavať práve na zlepšenej druhopolčasovej hre.”

15. kolo, 27.03. o 14:00
FK BREZNO 5:2 ŠK Prameň Kováčová
Góly: Hanzlovič 2, Friš, Gajdoš, Seifert

Zostava FK Brezno:
Kňazík – Barabas, Kán, Švantner, Belko – Hanzlovič, Kordík (46’ Bobok) Riapoš, Gajdoš – Patúš (88’ Šico), Friš (62’ Seifert)

Hodnotenie trénera Rastislava Riapoša: “V druhom jarnom kole sme na domácej pôde privítali vcelku kvalitného súpera z Kováčovej. Prvý polčas bol veľmi vyrovnaný, súper sa na nás vždy gólovo doťahoval. Naša hra bola miestami kostrbatá a súper potrestal naše defenzívne chyby. Výsledkom bol polčasový nerozhodný stav 2:2. Avšak druhý polčas bol už plne v našej réžii, chlapci ovládli hru, boli kombinačne lepší a presnejší. Zaslúžene strelili súperovy tri góly a strhli víťazstvo jednoznačne na svoju stranu.”

14. kolo, 23.03. o 12:15
MŠK Rimavská Sobota 4:2 FK BREZNO
Góly: Pančík, Faško

Zostava FK Brezno:
Giertl – Pavko (41’ Neubauer), Matula, Zelenčík, Pančík – Soliar, Strelec – Maslák, Faško, Vraždiak – Puška (65’ Michalko)

Hodnotenie trénera Mateja Švantnera: “Do prvého jarného kola sme vstúpili herne veľmi dobre. Do 10. minúty sme si vypracovali 2 gólové príležitosti, ktoré sme žiaľ nepremenili. Medzi 12. a 22. minútou prišiel skrat a súperovi sme darovali 3 góly po veľkých individuálnych chybách. Druhý polčas sme už nedokázali zvrátiť výsledok a domov si vezieme prehru 2:4. Herne z našej strany dobrý zápas sme si prehrali sami tromi veľkými individuálnymi chybami, ktoré sa nám nemôžu stávať.”

15. kolo, 27.03. o 12:15
FK BREZNO 5:2 ŠK Prameň Kováčová
Góly: Baran 3, Puška, Strelec

Zostava FK Brezno:
Giertl – Pavko, Soliar, Zelenčík, Matula – Strelec, Faško – Baran, Maslák (62’ Michalko) Vraždiak – Puška (62’ Neubauer)

Hodnotenie trénera Mateja Švantnera: “Od prvých minút herne dominatný výkon, kde sme súpera vôbec nepúšťali k lopte. Prvý polčas hodnotím veľmi pozitívne, jedine negatívum je počet nepremených šancí. Druhý polčas sme pokračovali v dominancii. Po góle na 3:0 prišlo k strate koncentrácie a súper znížil na 3:2. Posledných 10 minút sme ukázali opäť dominanciu a zvýšili sme skóre na konečných 5:2. Chlapcov chválim za dobrý výkon. Negatívum len počet nepremených šancí a strata koncentrácie po 3 góle, ktoré nás nabudúce môžu stáť dobrý výsledok.”

Ďalší zápas odohrajú naši dorastenci 6.4. na vonkajšom ihrisku v Černovej o 10:00 a 12:15.

Starší žiaci U-15 a mladší žiaci U-13 v priebehu 4 dní 2. žiackej ligy odohrali 1. aj 2. kolo jarnej časti. Najprv 24.03. privítali na domácom ihrisku UT Banisko hráčov Detvy a potom zavítali na ihrisko Kováčovej.

14. kolo, 24.03. o 10:00
FK BREZNO 0:1 MFK Detva

Zostava FK Brezno:
Podmanický – Pastorek, Kováčik, Zemko, Pančík Maroš – Fusek, Pančík Martin – Cernát, Bartoš, Puška – Pindiak (36’ Buša 66’ Štimac)

Hodnotenie trénera Miroslava Medveďa: “Vyrovnaný zápas s veľmi kvalitným súperom. Bol to zápas o jednom góle. Žiaľ dostali sme ho my. Keď po rohovom kope sme sa spoliehali na to, že situáciu vyrieši niekto iný. Súper nás potrestal. Napriek prehre som s predvedeným výkom spokojný a musím chlapcov pochváliť. “

15. kolo 27.03. o 14:30
ŠK Prameň Kováčová 4:1 FK BREZNO
Gól: Bartoš

Zostava FK Brezno:
Podmanický – Pastorek, Zemko, Pančík Maroš, Fusek – Pančík Martin, Cernát, Bartoš – Puška (65’ Ťažký), Pindiak (48’ Štimac), Buša

Hodnotenie trénera Miroslava Medveďa: “Už pri vystupovaní z autobusu bolo všetko zle. Ihrisko v hroznom stave, šatňa bez toaliet… Toto nastavenie sa nám bohužiaľ nepodarilo v hlavách hráčov zmeniť. Súper hral od prvého momentu bojovnejší futbal, ukázal väčšiu túžbu po víťazstve. My sme hrali bez srdca. Súboje sme vypúšťali a celé to pôsobilo dojmom, “nech už čo najrýchlejšie vypadneme z tejto diery.”

14. kolo, 24.03. o 11:45
FK BREZNO 0:7 MFK Detva

Zostava FK Brezno:
Kováčik – Červeňák, Bartoš I., Bartoš A., Šucha, Jozefík, Petro, Lukáč, Smékal, Belko, Puška

Hodnotenie trénera Dávida Giertliho: “Výsledok hovorí za všetko, väčšina zápasu sa hrala na našej polovici, kde súper držal loptu a kontroloval hru. Napriek tomu sme si dokázali vypracovať 5 čistých šancí, naopak súper strelil gól z každej druhej šance.”

15. kolo, 27.03. o 16:15
ŠK Prameň Kováčová 5:0 FK BREZNO

Zostava FK Brezno:
Smékal – Červeňák, Puška, Turňa, Houška, Jozefík, Štulrajter, Ferko, Petro, Lukáč, Belko

Žiakov ďalej čaká zápas na domácom ihrisku proti Banskej Štiavnici, 7.4. v nedeľu o 10:00 a 11:45.