11. kolo V. ligy nastúpili hráči Brezna pôde Sokol Jakub a po vyrovnanom zápase skončil zápas tesnou prehrou 2:1.

Úvod zápasu patril zverencom trénera Martina Auxta a hneď v 14. minúte sme sa ujali vedenia. Po chybnej rozohrávke sa v rýchlom protiútoku presadil Szczepaniak a poslal náš tím do vedenia 0:1. Domáci zvýšili aktivitu, ale gólové šance pribúdali na našej strane. Aktívny bol Trajteľ, ale ani jeden z dobrých pokusov neskončil v bráne. Na opačnej strane prišlo k vyrovnaniu, keď sa po rohovom kope presadil Poljovka a v 37. minúte vyrovnal na 1:1. Polčasový výsledok dával šancu obom mužstvám, ale boli to domáci, ktorý rýchlym gólom z 54. minúty strhli vedenie na svoju stranu. Po prihrávke Čiefa sa presadil kapitán domácich Peter Vajda 2:1. Hráči Brezna sa snažili o vyrovnanie, najbližšie k nemu strelec gólu Szczepaniak, keď center Pribulu umiestnil medzi tri žrde, ale dobre zasiahol domáci brankár. Do konca zápasu už gól nepadol a po smolnom zápase odchádzame z ihriska súpera bez bodu. Sklamanie cítiť aj z hodnotenia trénera Martina Auxta: “Zápas v Jakube sme mali dobre rozohratý. Dostali sme sa do vedenia, vypracovali si gólove šance, ktoré sme nezakončili úspešne. Hostia v. Do konca zápasu sme si vytvorili  gólove príležitosti, ktoré sme nedokázali premeniť. Hostia vyrovnali tesne pred polčasom a následne v úvode druhého sme inkasovali ďalší gól. V dnešnom zápase sa ukázalo, že futbal sa hrá na góly a nie na šance.”

TJ ŠK Sokol Jakub – FK Brezno   2 : 1   (1 : 1)

Gól za Brezno : 14´ Szczepaniak

Zostava : Giertl – Morong, Kováčik J. (81´ Lang), Trnka, Baník, Kováčik O. (70´ Kupec), Vozár, Brndiar, Szczepaniak, Trajteľ, Pribula