Netradične v stredu odohrali naše družstvá prípravné stretnutia pred blížiacim sa začiatkom novej sezóny. Muži si zmerali sily so štvrtoligistom z Čierneho Balogu a dorast cestoval na svoj zápas do Zvolena. Musíme hneď v úvode povedať, že dve víťazstvá z troch možných určite potešili!

Muži nastúpili v oklieštenej zostave aj s triom nových posíl – Peter Szczepaniak a Oliver Kováčik, ktorí prišli z Tisovca a Lukášom Strelcom, ktorý prichádza do nášho klubu z Valaskej. V dobrom zápase sa zrodila jednoznačná výhra našich hráčov v pomere 4:1, keď sa tromi gólmi zaskvel Oliver Trajteľ a jeden presný zásah pridal Ondrej Pribula. Úvod zápasu patril nášmu súperovi, ktorý sa aj ujal vedenia, ale postupom času sa hra vyrovnala a gólovo sa začali presadzovať aj hráči Brezna. Po pekných a rýchlych akciách mohli diváci vidieť štyri góly v sieti hostí a niekoľko ďalších dobrých možností gólom neskončilo. Na druhej strane naše družstvo podržal výborne chytajúci Jakub Kučera a aj vďaka nemu sme si v prvom prípravnom zápase letnej prípravy pripísali pekné víťazstvo. Už v nedeľu čaká na našich chlapcov ďalšia previerka v podobe piatoligového tímu MFK Revúca.

Zostava: Kučera – Molčan, Trnka, Kováčik J., Baník, Morong, Szczepaniak, Trajteľ, Kováčik O., Strelec, Pribula
(Striedali: Baran, Makuša)

Starší dorast U-19 rovnako ako muži svoj duel zvládli, keď o najtesnejšej výhre 0:1 rozhodol v 48. minúte Kobzoš. Krátke hodnotenie zápasu prináša tréner Ivan Dubíny : “Zápas sa hral v umornej horúčave. V prvom polčase sme boli lepším mužstvom, dobre nám fungovala organizácia hry v defenzíve a prezentovali sme sa rýchlou prechodovou fázou do útoku, z čoho prišli aj štyri obrovské šance, ktoré však zneškodnil výborný brankár domácich. Hneď v úvode druhého polčasu sa presadil po individuálnej akcii Kobzoš a nedal šancu domácemu brankárovi. Potom mali opticky viac z hry domáci, ale naša obrana na čele s brankárom pracovala spoľahlivo. My sme stále hrozili rýchlymi protiútokmi, ale samostatné nájazdy Kováčika a Kobzoša už gólmi neskončili. Domáci mali v závere jednu šancu, ktorú však zlikvidoval výborný Martinec. Chlapcov za výkon chválim, ale zároveň nám tento zápas ukázal, na čom nám treba do začiatku sútaže ešte tvrdo pracovať. “

Zostava U-19: Martinec – Krnáč, Fáber, Liskay, Lupták, Nosáľ, Kochan, Švantner, Demeter, Kobzoš, Skaloš
(striedali: Kováčik, Sitarčík, Donoval)

Jedinú prehru počas zápasovej stredy zaznanamenal mladší dorast U-17, ktorý podľahol rovesníkom zo Zvolena vysoko 11:0. Novo sa tvoriace družstvo dostalo na úvod veľkú facku, z ktorej sa musí rýchlo oklepať a pracovať na zlepšení. Podľa hodnotenia trénera Petra Medveďa sa výrazne na prehre podpísal fakt, že táto kategória odohrala svoj prvý ostrý zápas po takmer roku bez futbalu a za veľkého tepla dokázali chlapci držať krok so súperom len úvodných 20 minút. Po strelení druhého gólu v tomto časovom úseku sa hry chopili jednoznačne domáci, mladým hráčom z Brezna odchádzali sily a Zvolenčania si schuti zastrieľali. Aj napriek vysokej prehre treba dať hlavu hore a ideme ďalej!

Zostava U-17: Faluš – Kán, Švantner, Nagy, Longauer, Patuš, Bartoš, Kordík, Šico, Kvietok, Koštial
(striedali: Bobok, Gajdoš, Piliar, Mesiarkin)