V nedeľu 21.4. odohral náš A-tím derby zápas na domácom ihrisku proti Osrbliu, na ktorý prišlo fantastických 1050 divákov. Proti aktuálnemu lídrovi tabuľky sme boli od prvých minút herne lepší, žiaľ sme mali opať problém v koncovke a nepremenili sme viacero gólových príležitostí.

Najbližší zápas odohrajú naši muži 28.4. v Poltári. Na další domáci zápas sa môžte tešiť už v stredu 1.5. o 16:30, kedy privítame Tornaľu.

18. kolo, 21.4. o 16:00
FK BREZNO 1:2 TJ Partizán Osrblie
Gól: Brndiar

Zostava FK Brezno:
Morong P. – Skaloš, Gordan, Morong M. (82’ Tyčiak) – Baliak (68’ Kováčik), Kovalčík, Ambros, Tréger (68’ Kafrík) – Szczepaniak, Trajteľ (86’ Patúš), Brndiar

Hodnotenie trénera Marcela Turňu: “Výborný výkon sme znova nezúročili na zisk troch bodov. Opäť sme herne jasne dominovali, mali hru pod kontrolou, vytvorili sme si miestami až drvivý tlak, no zlyhali sme v koncovke, kde hostí podržal výbornými zákrokmi brankár Hermanský, ktorý v 4, 5 prípadoch vytiahol priam bravúrne zákroky a držal hostí v zápase. Chlapcom nemôžem nič vytknúť, až na dve situácie v defenzíve, ktoré sme takticky nezvládli a súper bol mimoriadne efektívny, keď obe tieto situácie dokázal využiť na strelenie gólu. Prvý gól sme inkasovali v 19. minúte, znova z penalty, keď sme tak, ako v predchádzajúcom zápase nezvládli situáciu v našej šestnástke. Hostia udržali napriek našim šanciam jednogólové vedenie do konca prvého polčasu. V druhom polčase sme mali ešte výraznejšiu hernú prevahu ako v prvom, dobíjali sme bránu súpera, no obrana hostí na čele s Hermanským predvádzala nadľudské výkony. Podarilo sa nám v 61.minúte streliť vyrovnávajúci gól po peknej akcii a verili sme, že zápas zlomíme na svoju stranu. Obrana hostí už bola preťažená a aj celému mužstvu už dochádzali sily, napriek tomu sa im z ojedinelého útoku podarilo po našom miernom zaváhaní v defenzíve streliť druhý a ako sa ukázalo, aj víťazný gól. My sme už z nášho veľkého tlaku nič nevyťažili, rozhodca prehliadol aj čistý faul v pokutovom území na Sczepaniaka, po ktorom sme mali kopať penaltu, takže sme tento náš herne dobrý zápas nedotiahli do víťazného konca. Chlapcov však chcem pochváliť za nasadenie, bojovnosť, herný výkon, keď sme znova počas celého zápasu jasne dominovali a keď sa vyvarujeme taktických zaváhaní v defenzíve, víťazstvá pri takejto hernej dominancii určite prídu. Našim cieľom je produkovať atraktívny herný prejav pre divákov, aby na naše zápasy chodili v hojnom počte, tak ako to bolo aj v tomto zápase, za čo chcem každému jednému divákovi poďakovať za podporu.”