Úvodný zápas novej sezóny zvládli naši muži pod vedením trénera Martina Auxta na výbornú! Žreb predkola slovenského futbalového pohára nás poslal do Važca, kde sme s miestnym piatoligistom svoj duel zvládli a po výhre 2:3 postupujeme do ďalšieho kola.

Na úvodný zápas sezóny sme nastúpili aj s trojicou nových posíl v našom drese – stredopoliarmi Lukášom Strelcom a Oliverom Kováčikom a útočníkom Petrom Szczepaniakom. Šancu v základnej zostave  dostal aj ešte vekom dorastenec Branislav Liskay. Hodnotenie zápasu aj s jeho priebehom poskytol pre náš web tréner Mgr. Martin Auxt, PhD. : “V predkole Slovnaftcupu sme nastúpili na ihrisku ŠK Kriváň Važec. V úvode zápasu sme sa dostali do vedenia po centrovanej lopte od O. Kováčika a hlavičke Szczepaniaka na 0:1. Po góle sme sa uspokojili s vedením a súper sa dostával po našich chybách do šancí, ktoré pochytal brankár Kučera. Hra bola v 1. polčase vyrovnaná so šancami na oboch stranách. Druhý polčas sme začali aktívne a na 0:2 zvýšil Trajteľ. Domácim hráčom sa podarilo znížiť stav zápasu a to ihneď po inkasovanom góle. Po dlhom autovom vhadzovaní do pokutového územia a nepokrytí hráča sa stav zápasu zmenil na 1:2. Od tohto momentu sme mali možnosť zvýšiť stav zápasu, lenže šance, ktoré sme si vypracovali, sa nám nepodarilo úspešne zakončit. Až v 88. minúte zápasu zvýšil svojím druhým gólom dobre hrajúci Trajteľ na 1:3. V nadstavenom čase domáci hráči znížili po zlom odkope na konečných 2:3. Hráči FK Brezna podali kolektívny výkon a zaslúžene postúpili.”

ŠK Kriváň Važec – FK Brezno     2 : 3   (0 : 1)

Góly FK Brezno : 4´ Szczepaniak, 56´ a 88´ Trajteľ

Zostava FK Brezno : Kučera – Molčan, Liskay, Trnka, Baník, Strelec (72´ Floch), Caban (89´ Bartoš), Morong, Trajteľ, Kováčik O. (89´ Kováčik J.), Szczepaniak (80´Lang)

V ďalšom zápase Slovnafcupu 4.8. 2021 sa predstavíme na domácom ihrisku proti súperovi zo IV.ligy sever ŠK Závažná Poruba a pevne veríme, že aj s Vašou podporou, našich verných fanúšikov, postúpime do ďalšieho kola!