Prvý futbalový víkend v novej sezóne 2021/20022 je pred nami! Práve skončená sezóna priniesla niekoľko zmien, ktoré si v krátkosti zhrnieme v nasledujúcich riadkoch.

 

Družstvu dospelých ušiel postup do IV. ligy len o vlások a štart na no novú sezónu komplikujú dovolenky a zranenia niektorých hráčov. Tréningový proces pod vedením trénera Martina Auxta prebieha na štadióne v Brezne, ale bohužiaľ pre fanúšikov sa plánovaný sobotný duel proti treťoligistovi z Rimavskej Soboty neuskutoční. Po vzájomnej dohode sa prípravné stretnutie zrušilo a na zápasový štart novej sezóny si naši muži musia ešte počkať. Najbližšiu príležitosť vidieť hráčov A- družstva v zápase budú mať fanúšikovia v stredu 14.7.2021 od 17:30 na štadióne v Brezne, kedy privítame súpera zo štvrtej ligy, Partizán Čierny Balog.

V kategórií dorastu prišlo počas letnej prestávky k najvýraznejšej zmene, keď v nedohranej sezóne obsadili zverenci trénera Dubínyho prvé miesto a na základe toho si vybojovali postup do II. ligy dorastencov, kde sa stretnú so súpermi zo stredného a východného Slovenska. Tvrdú prípravu chlapci odštartovali už pred dvomi týždňami a ich zápasový štart nemôže už nič ohroziť. Súperom dorastencov bude v nedeľu Futbalová škola Mareka Hamšíka z Podlavíc, keď na hlavnom štadióne v Brezne si zmerajú sily starší dorastenci U-19, ktorých aj v ďalšej sezóne bude viesť Ivan Dubíny. Mladší dorastenci odohrajú svoj zápas na ihrisku na Brezenskej ulici a trénerom kategórie U-17 bude v novej sezóne Peter Medveď. Oba zápasy majú výkop o 11:00 hod. a všetci fanúšikovia sú vítaní. 

Žiacke družstvá rovnako ako ich starší kolegovia trénujú v domácich podmienkach na štadióne v Brezne už dva týždne a neustále pracujú na zdokonaľovaní pod vedením viacerých klubových trénerov. Starší žiaci obsadili v nedokončenej sezóne 1. miesto v oblastnej súťaži, čím si vybojovali možnosť v nasledujúcej sezóne zabojovať o postup z III. ligy žiakov, v ktorej budú pôsobiť. 

Ďalšie informácie ohľadom hráčskych kádrov, realizačných tímov a noviniek z jednotlivých kategórií Vám budeme pravidelne prinášať na našom novovznikajúcom webe. Tešíme sa na novú výzvu v podobe ťažkých konfrontácií dorasteneckých družstiev či boja žiackých družstiev o postup z III. ligy. K tomu budeme potrebovať aj Vašu podporu, našich verných fanúšikov! Brezno do toho