Posledné dve kolá žiackej súťaži priniesli pre náš klub len pozitívne výsledky. Práca trénerov pri oboch kategóriách sa pomaly odrzkadľuje a dve výhry mladších žiakov a výhra s remízou starších žiakov v uplynulých dvoch súťažných dueloch je toho dôkazom. Súmar týchto duelov prinášame v nasledujúcom článku.

Starší žiaci si v nedeľu 19.9.2021 na domácom ihrisku zmerali sily s rovesníkmi zo Sliaču a od úvodu bol duel v réžií našich chlapcov, čo potvrdzuje aj jednoznačná výhra 6:1. Zverenci trénera Gajdošíka dominovali proti súperovi kombinačnou hrou a len sporadicky ho púšťali k lopte. Úvodný gól padol po 15. minútach, keď sa presadil útočník Ján Mondl. Do polčasu rovnaký hráč zvýšil na 2:0 a polčasových 3:0 uzavrel kapitán Vražiak. Všetky tri góly padli po pekných kolmých prihrávkach zo stredu ihriska. Druhé dejstvo nadväzovalo na prvý polčas, kapitán Vraždiak dvomi gólmi do 50. minúty zavŕšil svoj hetrik a v týchto okamihoch futbal mladým hráčom Brezna chutil. Svoj dobrý výkon gólom spečatil aj Golian, ktorý zvýšil na 6:0 v 60. minúte. Dve minúty pred koncom po nekoncentrácii v zadných radoch stanovil hosťujúci hráč na konečných 6:1, spokojnosť s výkonom aj výsledkom prejavil aj tréner Ján Gajdošík: Úvod zápasu bol vyrovnaný a hostia nás nepustili do vážnejších príležitostí. Pomohlo nám, že hneď z prvej vyloženej šance sme strelili gól a od tohto momentu sa nám hralo už lepšie. Do polčasu sme pridali ďalšie dva góly, ktoré nám pridali na pokoji pri kombinačnej hre a druhý polčas sme predviedli viaceré pekné akcie. Mrzí v závere inkasovaný gól, pretože obrana hrala počas celého zápasu spoľahlivo.”

FK Brezno U-15  –  FK Slovan Kúpele Sliač   6 : 1   (3 : 0)

Góly za Brezno : 32´, 38´ a 50´ Vraždiak, 15´ a 28´ Mondl, 60´ Golian

Zostava U-15 : Ďuriš – Schön M. (41´ Horský), Paľus, Pančík J., Belko, Giertl S. (65´ Kohút), Pančík M. (66´ Giertl A.), Golian, Vraždiak, Murad (14´ Kováčik A.), Mondl

Uplynulý víkend cestovali starší žiaci do Radzoviec, kde proti domácemu družstvu opäť dokázali bodovať. I keď z toho nakoniec bol len zisk bodu po remíze 1:1. Ako v zápase zo Sliačom sa hráči pod vedením trénera Gajdošíka snažili o kombinačný futbal a väčšia časť zápasu bola lopta pod kontrolou hráčov Brezna. Domáci zvolili rýchly prechod dlhými loptami, čo sa v prvom polčase dvakrát podarilo dostať až pred Herka, ktorý však naše družstvo podržal. Druhý polčas mala hra rovnaký priebeh, naši chlapci sa pokúšali o gól po futbalových kombináciách a domáci po nakopnutých loptách, čo sa im aj v 59. minúte podarilo pretaviť na gól. Na konečnú a asi aj spravodlivú remízu vyrovnal tri minúty pred koncom po dobrej akcii a presnom zakončení Bartoš. Tréner Ján Gajdošík hodnotí zápas nasledovne: “V ďalšom zápase sme sa stretli s fyzicky vyspelejším družstvom, ktoré malo svoju hru založenú na jednoduchom prechode dlhými loptami za našu obranu. V úvode zápasu sme sa s týmto spôsobom hry nie úplne najlepšie vysporiadali a domáci si vypracovali viaceré dobré príležitosti. Postupne sme sa v defenzíve zlepšili a domácich sme do šance už nepustili, s výnimkou jednej situácie, z ktorej sme inkasovali gól. My sme herne boli síce lepší a dobre kombinovali, no v útočnej zóne sme sa cez fyzicky silnejších obrancov nedokázali presadiť a len ťažko sme sa dostávali do zakončenia. Pozitívom zápasu bolo, že sme sa nevzdali a v závere vyrovnali.”

OŠK Radzovce – FK Brezno U-15   1 : 1   (0 : 0)

Gól za Brezno : 67´ Bartoš

Zostava U-15 : Herko – Kováčik A. (36´ Schön A.), Pančík J., Cencer (45´ Paľus), Belko, Giertl S. (61´ Murad), Golian, Pančík M., Vraždiak, Multán (45´ Schön M.), Mondl (54´ Bartoš)

S rovnakými súpermi si zmerali sily aj naši mladší žiaci U-13, ktorí dokázali zvládnuť oba duely a šesťbodový zápis do tabuľky je veľmi dobrým zrkadlom práce trénera Mateja Švantnera a našich hráčov. Prvý zápas proti FK Slovan Kúpele Sliač na domácom ihrisku na Brezenskej ulici  chlapci ovládli už od prvých minút a jednoznačný výsledok 5:2 to len potvrdzuje. Hráči Brezna dobre kontrolovali hru, hrali kombinačne a do polčasu po góloch Koštiala, Kováčika a Horského viedli 3:0. Viacero ďalších šancí ostalo nepremenených, čo ale nemuselo trénera Švantnera mrzieť. Alex Koštial zavŕšil svoj hetrik v 50. minúte, keď dvomi gólmi v druhom polčase zvýšil už na 5:0. Dva zbytočné góly v závere zamrzeli, ale aj v hodnotení trénera U-13 prevládala spokojnosť: Zápas, v ktorom si chlapci napravili chuť, schuti si zastrieľali a zahrali pekný futbal. Prvý polčas sme kontrolovali hru a súpera k ničomu nepustili. Strelili sme tri pekné góly a do druhého polčasu sme šli s výsledkom 3:0. Druhý polčas po našom piatom góle prišlo pár zbytočných chýb a súper znížil na konečných 5:2. Chlapcom patrí pochvala za odvedenú hru a nasadenie do zápasu. Verím, že nám táto výhra pomôže a budeme pokračovať v dobrých výkonoch.”

FK Brezno U-13  –  FK Slovan Kúpele Sliač   5 : 2   (3 : 0)

Góly za Brezno : 2´ , 36´ a 50´ Koštial, 10´ Kováčik, 24´ Horský

Zostava U-13 : Figľuš – Grendel, Kováčik, Kobela, Kvietok, Koštial, Bubelíny, Krkoška, Horský
(striedali: Jendrašík A., Jendrašík S., Šucha)

Ďalší zápas už na ihrisku súpera v Radzovciach priniesol vyrovnanejší duel, ktorý ale chlapci zvládli a po góle Alexa Koštiala zvíťazili najstesnejším výsledkom 0:1. Od úvodu boli domáci priamočiarejší, hrali jednoduchý futbal s dlhými loptami za obranu, s čím si chlapci z Brezna dokázali poradiť. Kombinačnou hrou sa naopak prezentovali naši chlapci, ale bez výraznejšieho efektu a presadenie sa pred bránou domácich. Druhý polčas priniesol v rýchlom slede dva kľúčové okamihy zápasu. Najskôr po zbytočnom faule kopali domácihráči Radzoviec pokutový kop, ktorý však Ladič kopol mimo brány. Na druhej strane sa podarilo dobre hrajúcemu Koštialovi prekonať domáceho brankára a rozhodnúť o výsledku zápasu. Najtesnejšia výhra chlapcov nabudila a radosť po stretnutí z výkonu i výsledku prejavil trénera Švantner: Zápas proti tabuľkovému susedovi sme zvládli víťazne. V prvom polčase sme nepremenili ani jednu z našich šancí, súpera sme pustili len k jednej, no s tou si brankár Figluš poradil, a tak prvý polčas skončil výsledkom 0:0. V druhom polčase mal súper výhodu pokutového kopu, ktorú však nepremenil. O pár minút neskôr po peknej strele skóroval Koštial a rozhodol o našom víťazstve. Chlapcov chválim za predvedenú hru, chcenie zvíťaziť a bojovnosť až do poslednej minúty.”

OŠK Radzovce – FK Brezno U-13   0 : 1   (0 : 0)

Gól za Brezno : 49´ Koštial

Zostava U-13 : Figľuš – Kobela, Kováčik, Grendel, Jendrašík A., Koštial, Štulrajter, Kvietok, Šucha
(striedal : Jendrašík S.)