Ani uplynulý víkend nepriniesol pre fanúšikov FK Brezno žiadne zápasové potešenie, keď zaúradovalo nevyspytateľné počasie. Už avizované zrušenie zápasu dospelých proti Rimavskej Sobote doplnilo aj nedeľné predpoludnie s búrkou, ktorá zrušila dvojzápas dorastu proti Jupie FŠMH. Oba kluby hľadajú možnosť a vhodný termín na dohranie zápasu, ale v nabitom programe a s blížiacim sa štartom súťaže to bude čoraz náročnejšie.

Jediný víkendový zápas odohralo družstvo prípraviek, ktoré bolo pozvané na “triangel” organizovaný FK Železiarne Podbrezová U-10. Prvý zápas novej sezóny pre najmenjších priniesol dve kontrontácie proti TJ Slovan Beňuš, ktoré chlapci hravo zvládli. Následný dvojzápas proti FK Železiarne Podbrezová U-10 už bol väčším sústom, prvý duel skončil remízou a v druhom zápase sme už na mladých hráčov z Podbrezovej nestačili. Aj napriek tomu treba chlapcom a dievčatám poďakovať, v obrovskej horúčave bojovali za svoj klub a peknými gólmi potešili aj prítomných rodičov. Za FK Brezno nastúpili:  Samuel Jendrášik, Alex Babic, Marek Kapajčík, Adam Jendrášik, Matúš Horský, Juraj Srnka, Tomáš Šucha, Mellisa Žilinková, Samuel Brozman a Matej Kostka.

Slnečné počasie s pekelnými teplotami dalo zabrať koncom týždňa aj našim hracím plochám. Umelé zavlažovanie na hlavnom štadióne fŕka vodu neustále, čím sa udržuje trávnik vo výbornej kondícii k čomu prispieva aj pravidelná údržba v podobe hnojenia, ktoré sa uskutočnili práve dnes (fotografie pod textom). Horšie je na tom ihrisko na Brezenskej ulici, kde extremné teploty vysušili aj blízky zdroj vody a k zavlažovaniu ihriska bola privolaná technika DHZ Brezno (viď priložené fotografie). Aj totou cestou sa chceme poďakovať DHZ Brezno za pomoc pri tejto akcii.