Máme za sebou ďalšiu, môžeme povedať, že úspešnú sezónu. Súhlasíte?

Určite áno. Aj keď jeden postup do úplnej spokojnosti chýba, hovorím o kategórii dospelých. Ale celkovo za klub FK Brezno môžeme považovať aktuálne skončenú sezónu za úspešnú. Keď by sme sa pozreli na tabuľky po neúplnej jesennej časti, tak sme v kategóriách mužov, staršieho dorastu a starších žiakov figurovali na prvom mieste. Na jar sa nakoniec dohrávali len 2 mužské zápasy z jesene, a keďže Banská Štiavnica mala o zápas viac, tak nakoniec nás v konečnom zúčtovaní preskočila o jeden bod.

Vstupujeme do ďalšieho súťažného ročníka, jednou z noviniek je aj nová webová stránka. Aké sú ďalšie novinky z kuchyne FK Brezno?

Už od začiatku tohto roku sme sa začali zaoberať otázkou, ako ďalej s futbalom. Jednou z vecí, ktorú sme si dali za úlohu, bolo zlepšiť komunikáciu smerom k verejnosti. Či už sa to týka jednotlivých mužstiev, tréningov alebo noviniek v našom futbalovom klube. Preto sa začalo pracovať na vytvorení webovej stránky, kde budú postupne zverejňované všetky informácie týkajúce sa tréningov, zápasov, hráčov, noviniek. Je tu miesto aj pre sponzorov, ktorí ak sa nás rozhodnú akýmkoľvek spôsobom podporiť, budeme vďačný za každú pomoc.

Aké sú ciele A-družstva do nového ročníka? Postup nám ušiel v neúplnom ročníku len o vlások, bude postup témou najbližšej sezóny?

Už od začiatku ako sme po rokoch založili futbal v Brezne v roku 2016, sme mali tie najvyššie ciele, avšak nie vždy sa nám ich podarilo naplniť. Našou hlavnou prioritou je v novom ročníku poskladať káder a doplniť ho ďalšími hráčmi, keďže niektorí hráči nám odchádzajú a musíme jednoznačne káder doplniť. Druhou hlavnou úlohou je našou hrou prilákať, čo najvyšší počet divákov na tribúny.

Veľký úspech sa podaril dorastencom a ich postupom do II. ligy dorastu. Viditeľný progres nastáva aj v práci s mládežou, v čom spočíva?

Je to veľký úspech, keďže po mnohých rokoch sa v Brezne ide hrať 2. dorastenecká liga a v Brezne privítame mužstvá ako Košice, Prešov, JUPIE FŠMH či Pohronie. Diskutovali sme veľa o tom, nakoniec sme to zobrali ako ďalšiu výzvu. Táto liga môže chlapcov posunúť vpred a môže výrazne pomôcť do budúcnosti pri prechode dorastencov k mužom. Ako som spomínal, od začiatku roka sme začali uvažovať, čo s futbalom v Brezne. Rozhodli sme sa, že musíme začať pracovať s mládežou od najnižšieho veku, čím v neposlednom rade získame potrebnú členskú základňu a naši hráči si vytvoria tak dôležitý vzťah ku klubu resp. mestu. Musím povedať, že už prvé tréningy nám dali za pravdu, že je veľa detí, ktoré chcú hrať futbal, len ich treba správne motivovať.

Čo by ste odkázali fanúšikom a priaznivcom FK Brezno?

Verím, že fanúšikov bude stále pribúdať a nájdu si cestu na štadión podporiť naše mužstvá. V tomto roku sme prihlásili 2 mužstvá prípraviek, 2 mužstvá mladších žiakov, 1 mužstvo starších žiakov, 1 mužstvo mladšieho dorastu, 1 mužstvo staršieho dorastu a 1 mužstvo mužov. Toto sme si nevedeli ešte pred pár rokmi ani predstaviť, že sa niečo tak v krátkom čase v Brezne vo futbale podarí. Už čoskoro bude známe rozlosovanie jednotlivých zápasov, takže veríme, že nás prídete povzbudiť.