Žiacke družstvá absolvovali premiéru na domácom ihrisku na Brezenskej ulici proti MFK Nová Baňa s vyrovnanou bilanciou. Starší žiaci zdolali svojich rovesníkov po troch góloch Mondla 4:2 a mladší žiaci naopak podľahli súperovi 2:4.

Starší žiaci U-15 sa od úvodu vrhli za víťazstvom a hneď v druhej minúte sa po individuálnej akcii presadil Vraždiak 1:0. Hostia však po chybnej rozohrávke ihneď vzápätí vyrovnali na 1:1. Ani inkasovaný gól nezmenil priebeh zápasu, na ihrisku jednoznačne dominovali zverenci trénera Jána Gajdošíka a ďalší gól pridal v 14. minúte krásnou hlavičkou presne k žrdi Mondl 2:1. Vedenie trvalo nie celé dve minúty, keď sa po dlhej prihrávke za obranu presadili hostia. Do polčasu už aktivita domácich gól nepriniesla a aj druhý polčas patril mladým hráčom Brezna. Rozhodujúci moment prišiel v 46. minúte, keď sa individuálne presadil Mondl a nadhernou strelou od brvna poslal domácich do vedenia 3:2. Hostia naďalej hrozili hlavne dlhými loptami, s ktorými si už obrana aj s brankárom Herkom poradila. Šesť minút pred koncom skompletizoval hetrik aktívny Mondl a uzavrel stav na konečných 4:2. Pozápasové hodnotenie priniesol samotný tréner starších žiakov U-15 Ján Gajdošík: “Aj v druhom zápase sme odohrali dobrý a dramatický zápas. Ku kvalite zápasu prispelo aj hosťujúce družstvo, ktoré sa snažilo tiež o útočný futbal. My sme boli vo väčšine zápasu lepším a futbalovejším družstvom, naši hráči podali výborné výkony a aj výsledkovo sme zápas zvládli. Všetci hráči si zaslúžia pochvalu za svoje výborné výkony. Ozdobou zápasu bol hetrik Janka Mondla, ktorý bol v tomto zápase našim rozdielovým hráčom v útočnej fáze. Všetky jeho tri góly boli výstavné. Veríme, že podobný kvalitný tímový výkon podáme aj v najbližšom zápase a budeme stále napredovať v zápasoch, ako aj v tréningovom procese.”

FK Brezno U-15  –  MFK Nová Baňa   4 : 2   (2 : 2)

Góly za Brezno : 2´ Vraždiak, 14´, 46´ a 64´ Mondl

Zostava U-15 : Herko – Kováčik A. (58´ Kováčik O.), Paľus, Cencer, Belko, Giertl, Pančík J. (47´ Horský), Pančík M., Golian (64´ Majerčík), Vraždiak (58´ Henske), Mondl

Mladší žiaci U-13 po vysokej prehra z Kalinova nastúpili do zápasu oveľa lepšie a proti veľmi dobrému súperovi bojovali o každý centrimeter trávnika. Chlapcom z Brezna sa darilo presadiť aj kombinačnou hrou, no boli to hostia, ktorý nakoniec strelili úvodné góly. V 22. minúte to bolo 0:2 pre hostí, ale odhodlaním a aj hernou kvalitou sa podarilo po peknej akcii v 30. minúte znížiť stav na 1:2 Horskému. Druhý polčas odštartovali chlapci pod vedením Mateja Švantnera ideálne, keď sa druhýkrát v zápase presadil Horský a vyrovnal na 2:2. V nasledujúcich chvíľach sa zápas lámal, na domácej strane mohol strhnúť vedenie na stranu Brezna Koštial, ale boli to práve chlapci z Novej Bani, ktorí strhli vedenie na svoju stranu. V poslednej minúte sa poslednýkrát v zápase presadili gólovo hostia a uzavreli stav na konečných 2:4. Zápas s rovesníkmi z Novej Bani ukázal, že aj mladší žiaci sú na vzostupe, čo potvrdzuje tréner Matej Švantner: “V prvom domácom zápase sme nastúpili proti chlapcom z Novej Bane. Zápas, ktorý nám výsledkovo nevyšiel, ale prevedená hra bola dobrá a s ňom som spokojný. Oba góly sme strelili po veľmi pekných akciách, kde sme sa dostali po dvoch kolmých prihrávkach až do zakončenia a následne sme skórovali. V zápase ma mrzí len to, že niektoré šance ostali nepremenené. Chlapci si za predvedenú hru zaslúžila pochvalu. Verím, že v dalších zápasoch sa pobijeme už aj o lepší výsledok a budeme sa tešiť.”

FK Brezno U-13  –  MFK Nová Baňa   2 : 4   (1 : 2)

Góly za Brezno : 30´ a 38´ Horský

Zostava U-13 : Figluš – Turňa, Kvietok, Oláh, Buša, Koštial, Schön, Krkoška, Horský