Naši dorastenci odohrali 3. kolo jarnej časti na ihrisku v Černovej. Kategória U-19 sa tešila z víťazstva a kategória U-17 sa domov vracala bez bodu. Žiaci v zápase 3. kola jarnej časti privítali na domácom ihrisku UT Banisko hráčov Banskej Štiavnice. Kategória U-15 sa tešila z víťazstva, kategória U-13 žiaľ zaknihovala 3 prehru za sebou.

U-19

16. kolo, 6.4. o 10:00
TJ Máj Černová 2:4 FK BREZNO
Góly: Patúš, Baran, Seifert 2

Zostava FK Brezno:
Kňazík – Gajdoš, Kán, Švantner, Barabas (64’ Bartoš) – Friš, Riapoš, Baran, Šico – Patúš, Seifert

Hodnotenie trénera Rastislava Riapoša: “V treťom jarnom kole sme cestovali do Ružomberka, k družstvu z popredných priečok v tabuľke. Do zápasu sme vstúpili dobre a prvá strela z našej strany ohrozila domáceho brankára a ukázala naše dobré nastavenie na zápas. Aj napriek tomu, že sme potom pomerne skoro inkasovali, dokázali sme po niekoľkých minútach vyrovnať. Veľmi dobre sme zvládali prechod do útoku a často sme hrozili z protiútokov. Po polčasovej remíze sme ešte zlepšili koncovku a po výbornom výkone sme dokázali silnému súperovi streliť druhý polčas ešte tri góly. Chalanom patrí veľká vďaka za kolektívny výkon, disciplinovanosť a samozrejme aj kvalitu na ihrisku.”

U-17

16. kolo, 6.4. o 12:15
TJ Máj Černová 3:0 FK BREZNO
Góly:

Zostava FK Brezno:
Giertl – Pauko (41’ Maslák), Bubelíny, Zelenčík (60’ Michalko), Pančík – Soliar, Strelec – Vraždiak, Faško, Matula – Puška (50’ Neubauer)

Hodnotenie trénera Mateja Švantnera: “Zápas v Černovej sa mi hodnotí ťažko. Počas celého zápasu sme boli futbalovejšie mužstvo. Súper hral pozorne v obrane a vyrážal dlhými loptami do protiútokov, z ktorých aj 3 premenil. My sme sa nevedeli presadiť vo finálnej tretine ihriska, taktiež sme si nevedeli vypracovať gólovú príležitosť a tým pádom cestujeme domov s prehrou.”

U-15

16. kolo, 7.4. o 10:00
FK BREZNO 5:0 FK Sitno Banská Štiavnica
Góly: Puška, Pastorek, Pindiak, Bartoš, vlastný

Zostava FK Brezno:
Podmanický – Pastorek, Kováčik, Kvietok (56’ Kucharič), Zemko (46’ Pindiak) – Pančík Maroš, Fusek, Pančík Martin – Cernát (64’ Giertl), Bartoš, Puška (36’ Buša)

Hodnotenie trénera Miroslava Medveďa: “Hneď v úvode zápasu nám pomohli hostia, keď prvá strela na bránu prepadla brankárovi cez ruky do brány a po vynikajúco kopnutom rohu si strelili vlastný gól. Viedli sme o dva góly a mohli sme bez stresu hrať futbal. Čo sme aj urobili. Skóre sa menilo len v náš prospech a príležitosť dostali všetci hráči. Dnes nám futbal chutil.”

U-13

16. kolo, 7.4. o 11:45
FK BREZNO 0:12 FK Sitno Banská Štiavnica
Góly:

Zostava FK Brezno:
Smekal (Kováčik) – Jozefik, Červenák, Ferko, Štulrajter, Lukáč, Šucha, Petro, Houska, Rusnak, Jendrasik A., Jendrasik S., Puška, Turňa, Belko

Hodnotenie trénera Dávida Giertliho: “Jednoznačne najhorší zápas od leta odkedy som pri mužstve. Už na rozcvičke nám chýbala energia, pohyb a naladenie sa na zápas, čo sa ukázalo aj v priebehu celého zápasu. Za celý zápas sme si dokázali vypracovať iba dve šance, naopak súper si s nami robil, čo chcel. Vôbec sme nebránili, neobsadzovali voľných hráčov, v každom súboji sme boli neskoro a nedôrazni. Nevedeli sme podržať loptu, dať si aspoň 3 prihrávky po sebe a veľmi rýchlo sme lopty strácali. Môžme byt len radi, že tých gólov sme nedostali viac.”