Žiaci svoju premiéru v III. lige absolvovali po odloženom prvom domácom kole na ihrisku Kalinova a obe kategórie odchádzali z hracej plochy bez bodové zápisu. Starší žiaci podľahli súperovi tesne 3:1 a mladší po celozápasovom oslabení prehrali vysoko 11:3. Podrobnejší pohľad na oba duely prináša nasledujúci odsek.

Starší žiaci U-15 pod vedením trénera Jána Gajdošíka vstúpili do zápasu s Kalinovom veľmi aktívne a vo väčšine prvého polčasu boli dominantnejším družstvom. Domáci hrozili hlavne rýchlym útokom na fyzicki zdatných hráčov, naopak mladí hráči Brezna pôsobili futbalovým dojmom. Aktívny bol v ofenzíve Bartoš, ale dobré príležitosti ostali nevyužité a polčasový výsledok bol 0:0. V druhom polčase domáci zvýšili aktivitu a po jednej chybe v obrane sa ujali vedenia. Už o pár minút vyrovnal na 1:1 Bartoš a práve v tejto chvíli sa zápas lámal. Šance našich hráčov ostali nevyužité, domáci Ferko ďalšími dvomi gólmi zaknihoval hetrik a určil konečný výsledok 3:1 pre Kalinovo. Svoje hodnotenie zápasu poskytol tréner Gajdošík: V úvodnom zápase sezóny sme sa síce výsledkovo netešili, no potešil nás výkon hráčov a spôsob hry, ktorým sme sa prezentovali. Domácim sme boli viac ako vyrovnaným súperom. Zápas rozhodla najmä ďaleko lepšia efektivita domácich pri využívaní šancí. My sme zahodili šesť samostatných nájazdov na brankára, pri ktorých nám chýbalo viac rozvahy pri zakončení. Vzhľadom na predvedenú hru a počet vytvorených šancí, bol pre nás výsledok zápasu trochu krutý. Veríme, že ak budeme v tréningoch a aj zápasoch pristupovať tak pozitívne ako doteraz, tak si prikloníme aj to potrebné športové šťastie a budeme sa tešiť aj z viacerých gólov v súperovej bráne.”

TJ Baník Kalinovo – FK Brezno U-15   3 : 1   (0 : 0)

Gól za Brezno : 51´ Bartoš

Zostava U-15 : Herko – Henske (24´ Kováčik A.), Belko, Paľus, Schön, Pančík J., Golian, Vraždiak (66´ Kohút), Giertl (60´ Kováčik O.), Cencer (39´ Horský), Bartoš (60´ Majerčík)

Mladších žiakov U-13 čakal proti rovnakému súperovi ešte náročnejší duel, keďže trénerovi Švantnerovi chýbalo viacero hráčov hlavne z dôvodu prázdninových aktivít. Výsledkom toho bol fakt, že počas celého zápasu sme hrali o jedného hráča menej, keďže sme pricestovali do Kalinova len s 8 hráčmi, pričom hrací systém mladších žiakov je 8 hráčov v poli + jeden brankár. Napriek tomu sme v prvom polčase v 15. minúte viedli po dvoch góloch Matúša Horského a rozdiel jedného hráča na ihrisku badať nebolo. Chlapci hrali s veľkou chuťou a aktivitou, čím dostávali domácich do úzkych. Polčasových 2:2 bolo príjemným prekvapením, ale tento stav dlho netrval. Druhý polčas v teplom počasí chlapcom rýchlo ubúdali sily a hlavne s pribúdajúcimi gólmi v našej sieti. Konečný výsledok 11:3 je až veľmi krutý, ale s viacerými pozitívami, ktoré opisuje aj tréner Matej Švantner: Za dnešný výkon, hlavne v prvom polčase si chlapci zaslúžia pochvalu. V zápase, v ktorom sme hrali o jedného hráča menej a bez striedaní sme prvý polčas dokázali byť od súpera lepší. Druhý polčas domáci prevzali iniciatívu, využili presilu a odchádzajúce sily našich chlapcov. Ako som už napísal, chlapcov chválim za ich bojovnosť, chcenie a snahu, čo nasvedčuje aj to, že hráči súpera si počas celého zápasu ani nevšimli výhodu o jedného hráča.”

TJ Baník Kalinovo – FK Brezno U-13   11 : 3   (2 : 2)

Góly za Brezno: 2´ a 15´ Horský, 54´ Pančík

Zostava U-13: Jendrašík S. – Kobela, Jendrašík A., Kvietok, Buša, Koštial, Pančík M., Horský