Ďalším z našich tímov, ktorého hodnotenie prinášame, je kategória starších žiakov U-15 pod vedením trénera Jána Gajdošíka. Po postupe do tretej ligy bolo ambíciou žiakov adaptovať sa na podmienky súťaže a zabojovať o vrchné priečky tabuľky, čo sa nám dozaista podarilo. Výsledkom toho je 4. miesto so ziskom 19 bodov z dvanástich zápasov (6 výhier, 1 remíza, 5 prehier) s aktívnym skóre 35:24. Náročnosť súťaže potvrdzuje fakt, že na čele sú tri družstvá v rozmedzí dvoch bodov, ktoré sa bijú o postup a vo vzájomných konfrontáciách si poradili aj s našimi žiakmi, i keď napríklad domáca prehra s tretím Kalinovom 0:1 môže mrzieť, keď sme súpera dokázali celý zápas herne prevýšiť, ale jeden gól rozhodol o osude duelu. Svoj pohľad a hodnotenie celej jesennej časti prináša tréner U-15 Ján Gajdošík.

Po skúsenostiach z mládežníckej akadémie a dokonca aj ligového družstva dospelých v Podbrezovej ste vstúpili do žiackeho futbalu v Brezne. Aké boli Vaše očakávania a čím ste vstupovali do prípravy na novú sezónu?

Do prípravy sme vstupovali trochu s neistotou, pretože na úvodných tréningoch sa mužstvo len tvorilo. Počty hráčov boli nízke a až postupne, vďaka manažérovi mládeže Patrikovi Müllerovi, sa mužstvo dopĺňalo ďalšími hráčmi. Následne sa mužstvo vyprofilovalo na až nadpriemerný počet hráčov, čo nás veľmi potešilo, tým pádom sa zvyšovala aj kvalita a náročnosť tréningov, čo sa odzrkadlilo aj v zápasoch.

Až súťažné zápasy ukázali aká je úroveň tretej ligy žiakov a aj Vášho mužstva, ako hodnotíte účinkovanie starších žiakov počas jesene?

Naše účinkovanie môžeme hodnotiť z dvoch pohľadov. Z pohľadu herného prejavu sme určite patrili k tomu lepšiemu. Cením si, že naši hráči sa snažili riešiť aj zložitejšie situácie futbalovo. Z tohto pohľadu môžeme vyjadriť veľkú spokojnosť s hráčmi, ako aj výkonom družstva z pohľadu herného prejavu. Z pohľadu tabuľkového postavenia sme asi menej spokojní, aspoň ja osobne mám taký pocit, že niektoré zápasy sme mohli lepšie zvládnuť aj výsledkovo. Som presvedčený, že toto mužstvo sa môže ešte kvalitatívne posúvať vyššie a v jarnej časti môžeme byť ešte lepším mužstvom. Máme hráčov, u ktorých môžeme ešte ten ich herný potenciál viac rozvinúť.

Aké boli z Vášho pohľadu najväčšie pozitíva jesennej časti?

V podstate to, čo som spomínal v predchádzajúcich odpovediach. Najväčším pozitívom bol počet hráčov na tréningoch. Viackrát sa nám stávalo, že sme na zápas nemohli nominovať všetkých trénujúcich hráčov, pretože sa nám nezmestili na zápasovú súpisku. Ďalším pozitívom bol herný prejav. Tu naši hráči robili veľké pokroky každým týždňom. Dokázali riešiť pomerne zložité herné situácie kombinačne, viackrát si naši hráči vyslúžili pochvalu aj od súperových trénerov za herný prejav.

Čo môže zaujímať našich fanúšikov, zároveň ste aj asistentom reprezentačného trénera žien U-19, načo sme v klube patrične hrdí. Ako sa zrodila táto spolupráca?

Spolupráca sa zrodila v lete, oslovil ma hlavný tréner Jozef Jelšic spolu s technickým riaditeľom Jánom Gregušom. S trénerom Jelšicom sa poznáme už dlhšiu dobu, či už ako súperi alebo spoluhráči. A práve jeho prítomnosť ako šéfa realizačného tímu ma rýchlo presvedčila prijať ponuku. Absolvovali sme tri reprezentačné zrazy, veľmi príjemne ma prekvapila úroveň reprezentačného výberu WU19.

Aké sú plány kategórie starších žiakov na najbližšie obdobie a prípravné obdobie pred jarnou časťou súťaže?

Tie plány nám pravdepodobne určí Covid situácia v spoločnosti. Verím, že to zvládneme a že už od januára absolvujeme plnohodnotnú prípravu na ďalšiu časť sezóny. Z tohto pohľadu preto prajem všetkým v nadchádzajúcom náročnom období hlavne pevné zdravie. V decembri pravdepodobne budú chlapci môcť trénovať len individuálne, čo určite nie je pre nich optimálne. V príprave verím, že sa nám podarí odohrať všetky naplánované zápasy a budeme posúvať stále vyššie svoju výkonnosť.

Na záver chcem poďakovať manažérovi mládeže Patrikovi Müllerovi, za nadštandardný servis v tejto žiackej lige. Mali sme skutočne výborné podmienky ohľadom akýchkoľvek potrieb pre naše družstvo. Rovnako poďakovanie patrí za starostlivosť a organizáciu okolo družstva žiakov aj vedúcej družstva Valike Lukáčovej, za jej obetavosť a ochotu, s ktorou sa o nás starala. Poďakovanie aj mladým klubovým trénerom (Dominik Molčan, Samuel Belko či Jakub Vozár) za pomoc a zastupovanie počas mojej neprítomnosti. Rovnako aj vedeniu FK Brezno, prezidentovi Ing. Miroslavovi Baranovi a viceprezidentovi Marekovi Makušovi, ako aj primátorovi mesta JUDr. Tomášovi Abelovi PhD. za podporu futbalu v meste. Samozrejme nemôžem zabudnúť na našich hráčov, ktorým chcem poďakovať za reprezentáciu klubu a popriať im veľa zdravia a ďalších spoločných futbalových úspechov.